Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

hybridní disk

Nová generace hybridních disků, neboli SSHD, míří na trh v podání Western Digital. Můžete tak do výběru zařadit jak 1TB 2,5" model pro notebooky, tak 4TB 3,5" disk pro desktopy.
Wd Black 2 Img 0002 Baleni
Mít v jednom pouzdře výkon SSD i kapacitu HDD, to je sen, který Western Digital letos plní všem snílkům. Dnes nás čeká kompletní várka všemožných testů tohoto produktu.
Toshiba MQ01ABFH HHD SSHD - Obrázek 1
Japonský výrobce vedle nových 3,5paclových disků HGST/WD/Toshiba nadále pracuje na svých vlastních 2,5palcových. Nové přírůstky nabízí kapacitu HDD části až 500 GB doplněnou o SSD cache.
Seagate Laptop SSHD
Má smysl ponechat v Playstation 4 originální mechanický disk, nebo se vyplatí upgrade na SSD či hybridní řešení? Přímé srovnání všech tří řešení ukazuje následující video:
Seagate SSHD
Spolu s ukončením prodeje 2,5palcových 7200otáčkových HDD přijde Seagate s hybridními HDD i pro desktopy a Ultrabooky. V podstatě tak nabídne pevné disky s 8GB MLC flash pro všechny segmenty...
Seagate Momentus Thin
7200otáčkovým 2,5palcovým diskům u Seagate zvoní hrana. Z jedné strany jsou bity levnějšími 5400otáčkovými, z druhé schytávají argumenty o pomalosti ve srovnání s SSD či HHD a tak právě ty druhé...
WD5000M13K
Smutná zpráva přichází od Westernů. Zdá se, že vývoj hybridních pevných disků nestihne dokončit tak, aby stihla letní kvalifikační testy u výrobců PC a tudíž se tyto HHD objeví v noteboocích...
 
WD10S13X
WD po letech přináší konkurenci pro Seagate Momentus. Nové 2,5″ SSHD nabídnou až 24 GB NAND flash a až 1 TB klasického diskového prostoru.