Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Skyrim pro Nintendo Switch vyjde na podzim

I vrabci na střeše už měsíc vědí to, co jsem já zaregistroval až nyní. Todd Howard v polovině ledna oznámil, že Skyrim vyjde též na konzoli Nintendo Switch. Není to skvělé?
blog
Skyrim Special Edition 5

Já jsem toho názoru, že je. Samozřejmě za předpokladu, že ve všech režimech používání Nintenda Switch bude hra dobře hratelná, tedy zejména též v handheldovém režimu. Ono příchod Skyrimu na Nintendo Switch naznačily vlastně už oficiální reklamy na konzoli z loňského podzimu, ale to není až tak podstatné. Nyní konečně víme, že se tak stane na podzim, takže zájemci mají zhruba tři čtvrtě roku na to, na konzoli Switch našetřit. Aktuální cenovka kolem 8800 Kč myslím není nepřekonatelná, pokud je toto typ zařízení, které oceníte (tedy jak obývakový TV režim, tak režim mobilní někam do vlaku apod.).

Skyrim byl vydán před 5 lety, což je hodně dlouhá doba. Nedávno se dočkal vylepšené edice pro PC (což zahrnuje i moderní x86 konzole). Za to dobu si získal hodně fanoušků, zejména díky své (na PC) tradiční možnosti rozsáhlých úprav - které, přiznejme si, mnohdy slouží k opravě věcí, které sama Bethesda odflákla. Je ale hezké vidět, že se téhle hře v Bethesdě stále věnují, jakkoli je to samozřejmě logické.

Takže přeji všem hodně trpělivosti, než hra pro Nintendo Switch vyjde. Mě se to asi nedotkne, já nejsem cílovka téhle unikátní konzole, vystačím si plně s PC verzí (ať již původní, nebo vylepšenou). Mezitím si můžete zkrátit čas googlením všech těch zaručeně pravdivých informací o šestém pokračování této ságy, které se má odehrávat v bažinách. Anebo poslechem opravdu dlouhého soundtracku.

Mimochodem, to jste, vedle OpenMW, zaznamenali předělávku Daggerfallu do enginu Unity?

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse k blogu Skyrim pro Nintendo Switch vyjde na podzim

Čtvrtek, 16 Únor 2017 - 11:13 | panika | @predelavky daggerfallu - tadyk na tom luciusdx...
Čtvrtek, 16 Únor 2017 - 07:31 | Iperitas | To nintendo mi obcas pripada ako explorer......
Čtvrtek, 16 Únor 2017 - 00:31 | tombomino | Na malem tabletu, to bude vypadat v pohode. Na...
Středa, 15 Únor 2017 - 21:32 | DDR0 | ohavná ukázka. Možná jsem moc zmlsalý ale grafika...

Zobrazit diskusi