Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

10 bugů iPhone X

iPhone X je luxusní, bezokrajový, nový, úspěšný, ale také vcelku zabugovaný. Za krátkou dobu se vyrojilo docela dost stížností - pojďme si shrnout desítku těch, na které si majitelé stěžují nejvíc.

1. Zimomřivý iPhone X

Aneb Coldgate. iPhone X nemá rád zimu. S klesajícími teplotami si uživatelé začali všímat, že pokud svého miláčka vezmou ven, kde jsou teploty kolem nuly, přestane reagovat. Dojde zkrátka k zámrzu (skoro doslova) a nereaguje ani na hřejivé dotyky svého majitele. Po nějakém čase si obvykle dá říct, ale pokud jej uživatel potřebuje mít k dispozici hned po vytažení z kapsy, má smůlu. Spekuluje se, zda je na vině dotyková vrstvy displeje (či něco souvisejícího), které vadí teplotní šok, nebo chování souvisí s IR snímačem, který posílá systému nějaké zmatené údaje, se kterými se musí telefon nejprve vypořádat. Apple ve specifikacích uvádí provozní teploty nad nulou, takže by mohl být z obliga, ale přítomnost bugu uznal a minulý týden přislíbil softwarové řešení. Doufejme, že ne rozmrazování vytížením procesoru na maximum. Nakonec ale možná softwarové řešení nebude, podle novějších zpráv už Apple tímto bugem dotčené telefony vyměňuje.

2. iPhone X zelenopásý

Aneb Green line of death či Green LineGate. Některým uživatelům se po určitém čase (ne hned po prvním zapnutí) při okraji displeje objeví zelený pruh. Protože se podobný problém objevoval u Galaxy S7, kde šlo o hardwarovou závadu, existuje předpoklad, že i zde je tento projev důsledkem úmrtí čehosi v displeji. Žádné softwarové řešení nebylo dosud ohlášeno, nezbývá než reklamovat.

3. iPhone X škroutavý

Při nastavení vyšší hlasitosti (přehrávání videa, hlasitý odposlech ap.) vydává vestavěný reproduktor praskavé či chrčivé zvuky. V případě iPhone 8, který trpěl čímsi podobným, šlo o softwarově řešitelný neduh. U iPhone X zatím Apple příčinu problému šetří. Problém se zvukem se objevuje na malém množství telefonů, ale podle některých zpráv přetrval i po výměně kus za kus. Možná měl prostě uživatel smůlu na dva vadné kusy po sobě.

4. Křehký iPhone X

Ačkoli u iPhone X nehrozí nic jako bentgate (testy ukázaly, že je opravdu pevný - takže je vidět, že když se chce…), ukazuje se, že nový design s minimalizovanými okraji velmi výrazně zvyšuje šanci, že při pádu dojde k poškození displeje. Mějte na paměti, že oprava displeje stojí $279 / €321 / ~8300 Kč, takže pokud si opravdu věříte a máte dostatečnou sebejistotu v tom, že iPhone X dříve či později rozflákáte, vyplatí se služba AppleCare+ za $199, která sníží poplatek za výměnu displeje na $29.

5. iPhone X blokující

Ačkoli se bug, který blokuje notifikace WhatsApp často diskutuje v souvislosti s iPhone X, ukázalo se, že jde o problém iOS 11, který se týká různých modelů. Provizorním řešením je nevypínat aplikaci a nespoléhat se na notifikace. Apple podle některých zdrojů na opravě pracuje.

6. iPhone X sklerotický

Část uživatelů si stěžuje, že čím déle iPhone X mají, tím déle trvá funkci Face ID telefon odemknout. Někteří dokonce tvrdí, že - ač se původně tento problém neprojevoval - čím dál častěji je telefon pozná až na několikátý pokus. Ačkoli je iPhone X novinkou, v tomto ohledu se chová, jako by mu už přestávala sloužit paměť a zapomínal, jak jeho majitel vypadá. Reset funkce Face ID podle uživatelů nepomáhá.

7. iPhone X oblafnutý

Ačkoli Apple tvrdí, že Face ID je 20× bezpečnější než zabezpečení čtečkou otisku prstů (šance, že telefon odemkne někdo jiný než vy, má být 1:1 000 000 namísto 1:50 000), objevují se různé zprávy, podle kterých by to nemusela být pravda. Na YouTube postupně přibývají videa na toto téma, ale věrohodnost některých je diskutabilní, protože je nelze příliš dobře replikovat. Například dcera podobná matce dokáže svým obličejem odemknout její iPhone X a lze předpokládat, že i pro jednovaječná dvojčata může být čtečka otisků spolehlivější než Face ID. Další způsob ukázali pracovníci společnost  Bkav z Vietnamu, kteří podle fotografie majitele vyrobili masku, se kterou lze iPhone X odemknout.

8. iPhone X neaktivovatelný

Mnozí uživatelé si stěžovali společnostem AT&T a Verizon, že u nového iPhone X nefunguje aktivace. Jmenované společnosti ale informovaly, že problém není na jejich straně. Uživatelé zjistili, že jako provizorní řešení lze použít opakované rebooty a pokusy o aktivaci - po čase se obvykle zadařilo. Podle společnosti AT&T byl již problém vyřešen (přesto se i po vydání tohoto prohlášení ještě objevilo několik příspěvků od uživatelů, kteří na něj narazili).

9. iPhone X vypalující

Když Google tvrdil, že vypalování pOLED telefonu Pixel 2 není o nic horší než u konkurenčních telefonů s OLED displeji, mohl mít pravdu. Nedlouho po vydání iPhone X zveřejnil Apple prohlášení, že posun barev při pohledu zešikma, vypalování displeje a duchy jsou přirozenou vlastností OLED displejů, se kterou musí uživatel počítat.

10. A [?]Phone X

Poslední z problémů nepostihl jen uživatele iPhone X, ale i některá další zařízení s iOS 11.1. Autokorekce (automatická oprava překlepů při psaní) totiž nahrazovala každé malé měkké „i“ následujícím způsobem:

  • i -> A [?]

Zkrátka se místo „i“ zobrazilo velké písmeno A následované otazníkem v hranatých závorkách. Problém Apple odstranil v iOS 11.1.1, podle reakcí v diskusích ale bylo používání telefonu s tímto bugem značně duševně náročné.

Tagy: 

Diskuse ke článku 10 bugů iPhone X

Středa, 25 Duben 2018 - 15:21 | Martin27 | Hm, tak iPhone X bych nechtěl ani za 3litry. Je...
Pondělí, 20 Listopad 2017 - 19:38 | Grook cz | Jobs by rekl ze to bud blbe drzis nebo ze to je...
Pondělí, 20 Listopad 2017 - 19:34 | Grook cz | Take jsem si radeji poridil 8 Plus nez X. Protoze...
Čtvrtek, 16 Listopad 2017 - 14:09 | Jan | Á, pán je z /r/HailCorporate, že? :D
Čtvrtek, 16 Listopad 2017 - 08:16 | Gembler | Za Jobse by se toto nestalo. Ten by driv ty...
Středa, 15 Listopad 2017 - 21:30 | johny 5 | Jo, jo. Ale pod článkem mně chybí Tag:humor...
Středa, 15 Listopad 2017 - 21:12 | truhlik2 | to je divne. ked si zadate do vyhladavacov iphone...
Středa, 15 Listopad 2017 - 19:31 | Mirda Červíček | „na lzich se vzdycky nejvic vydela" neilz...
Středa, 15 Listopad 2017 - 18:53 | Tom | tak dej link na globalni statistiku prodeju taky...
Středa, 15 Listopad 2017 - 18:16 | neilz bellic | no ja myslim ze kdyz se kouknes do historie...

Zobrazit diskusi