Uživatelé si stěžují na displej Pixel 2 XL, Google nabízí řešení
Uživatelské stížnosti by se daly roztřídit na dvě základní skupiny. Začněme tou, která poukazuje na nevýrazné barvy oproti konkurenčním produktům. Google připustil, že saturace barev je nižší oproti konkurenci, ale vyvrací, že by to bylo nižší kvalitou displeje. Důvod je prý opačný. Společnost zvolila pOLED technologii, díky níž dosahuje jemnosti 538 pixelů na palec a širokého barevného gamutu. V důsledku této možnosti se rozhodla, že barevné podání displeje více přiblíží realitě. To je však ve srovnání se saturovaným obrazem některých konkurentů pro některé uživatele poněkud fádní a považují jej za důsledek nízké kvality displeje. Google proto v rámci aktualizace přinesl možnost barevně sytějšího profilu, který by měl vyjít vstříc těm, kdo preferují výraznější barevné podání.
Dále se objevily zprávy, podle nichž má u displeje Pixel 2 XL docházet k předčasnému vypalování pixelů. O tom se dlouho mluví jakožto o obecném neduhu OLED technologie. Například pro Samsung to byl jeden z důvodů, proč se po několika letech experimentů od OLED technologie ve světě televizorů odklonil (ať už dočasně nebo trvale) a vydal se cestou kvantových teček v kombinaci s LED, tedy QLED a s OLED počítá jen u produktů, u nichž není předpokládaná doba životnosti tak dlouhá.
Google nicméně tvrdí, že už v předvýrobní fázi provedl testování životnosti použitého panelu i ve srovnání s panely používanými v jiných high-endových telefonech. Vypalování panelu je podle firemních testů plně na úrovni konkurenčních produktů. Zástupce společnosti také potvrdil, že Pixel 2 XL rovněž využívá softwarové řešení ke zpomalení procesu stárnutí displeje a bude pokračovat v optimalizaci tohoto softwaru.