Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

AMD si pořídí SATA Express od ASMedia

Pro příští generaci svých čipových sad nevyvíjí AMD vlastní SATA Express řadič, nýbrž spolupracuje s ASMedia, jejíž řešení využije.

Tchaj-wanská ASMedia Technology má v různých přídavných řadičích, resp. čipech pro ně, dlouholetou tradici a AMD pod vedením Roryho Reada zvolila toto řekněme „outsourcované“ řešení. Každopádně z toho vyplývá pozitivní zpráva, a sice že přijdou nějaké inovované čipsety pro platoformu / platformy AMD, které přinesou podporu SATA Express.

Pro partnera AMD to bude znamenat další růst příjmů, jelikož AMD sice není už tak viditelná v hi-end x86 CPU segmentu, ale své platformy rozšířila do více segmentů, včetně levných APU jako Kaveri a také superúsporných Kabini. Očekává že, ASMedia si v číslech díky SATA Express pro AMD polepší v příštím roce.

Pro výrobce počítačů či základních desek to bude znamenat úsporu nákladů, jelikož budou kupovat kompletní řešení, které nebude vyžadovat též nákup přídavného čipu pro SATA Express, což naznačuje, že řešení na bázi technologií ASMedia nejspíše bude přímou součástí čipsetů AMD. Kalifornský výrobce doufá, že touto kompletní integrací spíše zaujme partnery, když SATA Express již Intel v nejnovějších čipsetech (též) podporuje.

Aktuálně ASMedia nabízí čip ASM106SE, který slouží jako PCI Express → SATA Express bridge na některých základních deskách.

Nakonec se sluší doplnit, že president společnosti ASMedia současně sedí ve vývojové a nákupní divizi Asusteku. Základní desky Asus tak stoprocentně nabídnou nové čipsety mezi prvními, jak spolu s dalšími výrobci učinily právě s 9. řadou čipsetů Intel pro „Haswell Refresh“.

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku AMD si pořídí SATA Express od ASMedia

Středa, 21 Květen 2014 - 18:00 | Waffer47 | Namisto S-ATA Express by vyrobci zakladnych desek...
Středa, 21 Květen 2014 - 13:56 | Kert | Je to pikovina, od širokého PATA se přešlo k...
Úterý, 20 Květen 2014 - 22:49 | danieel | Kdyz jsem se dival na porovnani rychlosti Marvell...
Úterý, 20 Květen 2014 - 16:29 | sp c | Asmedia je v mojich ociach hlavne zachranca pred...
Úterý, 20 Květen 2014 - 14:37 | JP01 | Nemůžu si pomoct, ale SATA Express se mi vůbec...

Zobrazit diskusi