Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

SATA Express

Ze SATA Express se možná jednoho dne vyklube zbytečné rozhraní, které jen zabírá spoustu místa na základních deskách. M.2 z toho vzejde vítězně a díky ASRocku si skrze SATA Express budete moci...
Biostar se rozhodl upřednostnit zpětnou fyzickou kompatibilitu konektoru před dopřednou kompatibilitou. Jeho základní deska pro Haswell (Refresh) tak nenabízí nový oboustranný konektor typu C.
V souvislosti s novými čipsety Intel 9. řady představí WD klasické pevné disky pro SATA Express rozhraní. To konečně po letech stagnace posunulo rychlostní možnosti SSD na základních deskách.
Pro příští generaci svých čipových sad nevyvíjí AMD vlastní SATA Express řadič, nýbrž spolupracuje s ASMedia, jejíž řešení využije.
101a.jpg
Tchaj-wanský Asus předvedl vlastní SSD pro SATA Express. V krabičce s názvem HyperXpress se ukrývá dvojice mSATA SSD od Kingstonu spojená v RAIDu 0.
Již brzy se na trhu objeví nové produktové řady základních desek MSI. Ty přijdou s označeními GAMING 3, GAMING 5, GAMING 7 a možná i vyššími. Mezi novinkami je SATA Express a M.2.
ASRock X79 Extreme11
Specifikace kombinující v jednom konektoru SATA a PCI Express je vyvíjena již pár let a své entrée do Intelova světa si odbude v 9. generaci moderních čipsetů. Tedy až po „Haswellu“…
 
OCZ Kilimanjaro
Pokud shledáváme nějakou slabinu v SATA rozhraní jako takovém, pak je to od příchodu 2. generace SSD jeho nízká propustnost. Nejdřív SSD narazily na strop 3,0Gbit/s SATA, nyní narážejí na strop 6...