Už žádné Tahiti, Hawaii a Fiji. AMD zpřehlední značení grafických čipů
Už na začátku CES dala RTG najevo, že chce prosadit jednoznačnější názvosloví. První krok, nepřímo představený na CES, se ale týkal spíše architektury jako takové. Došlo jednoznačnému rozlišení architektury výpočetních jader (která ve vztahu k letošní generaci ponese označení GCN čtvrté generace) a označení architektury celý čipů (které se neskládají jen z výpočetních jader, ale i řady dalších jednotek pro 3D, 2D, video, multimédia, výstupy apod. - konkrétní kombinace ponese název Polaris).
Tím ale změny nekončí. Čipy postavené na architektuře Polaris neponesou označení Greenland, Baffin a Ellesmere, o kterém se donedávna mluvilo. Dva čipy, které byly prezentované na CES, ponesou označení Polaris 10 a Polaris 11. AMD přímo nevysvětlila schéma, podle něhož budou názvy vznikat, ale zdá se být zjevné, že ponesou název architektury (Polaris) doplněné dvojčíslím, z čehož první cifra značí generaci čipů vzniklou na oné architektuře (1 = první generace) a druhá cifra bude označením konkrétního čipu odvozeným nejspíš od pořadí vzniku (0, 1, 2, 3…).
Pak by bylo logické očekávat, že v případě doplnění stávajícího portfolia třetím čipem bude jeho název Polaris 12. Objevují se i názory, že by poslední číslo mohlo reflektovat výkonnostní relaci (např. 0 = low-end, 1 = mainstream, 2 = high-end), ale u řady produktů nelze striktně určit, jestli patří do low-endu nebo mainstreamu nebo naopak zda ještě spadají do mainstreamu nebo už do high-endu. Osobně bych se zatím přikláněl k první možnosti, tedy že čísla značí pouze pořadí, v jakém byly čipy navržené nebo vyrobené.