Apple žaluje firmu Samsung už i v Japonsku
Zdá se, že právníci Applu se konečně naučili japonsky, takže po USA, Austrálii či Německu žalují jihokorejskou firmu Samsung i v Zemi vycházejícího slunce. Předmětem žaloby je pochopitelně porušování patentů týkajících se přístrojů iPad a iPhone, přičemž u Tokijského soudu žádá Apple zastavení prodejů přístrojů řad Galaxy S, S II a Galaxy Tab 7 v Japonsku a požaduje odškodnění ve výši 100 miliónů Jenů (v přepočtu přes 22 miliónů Kč).
Sluší se však říci, že zde Apple není tím zlým, neboť v Japonsku již jedna žaloba na soudech leží. V dubnu to byl právě Samsung, který zde firmu Apple zažaloval, takže toto berme i jako protiúder, ne jen snahu zarazit prodeje Androidích přístrojů.
Podle analytické firmy Strategy Analytics překonaly prodeje smartphonu Galaxy S za období leden až březen na japonském trhu Applův iPhone, což se pochopitelně Jobsově firmě nelíbí, když považuje design a styl užívání Galaxy S za "vykrádačku" iPhone. Uvidíme, jak japonská žaloba nakonec dopadne, mluvčí dotyčného soudu samozřejmě odmítl(a) probíhající kauzu jakkoli komentovat.