Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Broadcom snížil nabídku za Qualcomm na $79, ten chce ale $90

Námluvy společností Broadcom a Qualcomm se postupně proměnily v milostný trojúhelník. Do hry totiž vstoupila společnost NXP, které se Qualcomm cení, ale Broadcom ne…

Na začátku února jsme si zrekapitulovali situaci mezi společnostmi Broadcom a Qualcomm. První jmenovaná chce koupit druhou, nabídla jí $70 za akcii, té se však nabídka zdála nízká a odmítla ji. Následně Broadcom zvýšil na $82, což už podle analytiků mohlo být pro úspěšnost transakce dostatečné. Jenže se situace začala vyvíjet způsobem, který se Broadcomu nelíbí.

Qualcomm totiž mezi tím připravuje vlastní akvizici společnosti NXP. Té nabídl $110 za akcii, ale NXP odmítla s tím, že její akcie se obchodují za částku přes $125. Ze zájmu Qualcommu však bylo jasné, že NXP nabídne i cenu kolem $125, což ale nepotěšilo Broadcom. Podle jeho názorů by taková nabídka byla nadsazená a dokončením akvizice za podobných podmínek by klesla hodnota Qualcommu. Broadcom proto snížil nabídku za Qualcomm z předchozích $82 na $79.

Qualcomm konstatoval, že NXP za zvýšení nabídky stojí a nabídl $127,50. Zároveň vzkázal Broadcomu, že by nesouhlasil ani s nabídkou za $82 natož za $79 a reálnou vlastní cenu vidí někde kolem $90 (akcie Qualcommu se před týdnem obchodovaly kolem $63, nyní kolem $67).

Je zřejmé že zájmy obou společností se začínají vzdalovat a nezdá se, že by Broadcom byl za stávajících okolností ochotný zvýšit nabídku o $11 za akcii. Přestože zatím není jednáním konec a vůle vést další diskuse existuje na obou stranách, nevypadá to, že by si v nejbližších dnech mohli zástupci obou stran plácnout.

Tagy: 
Zdroje: 

Diskuse ke článku Broadcom snížil nabídku za Qualcomm na $79, ten chce ale $90

Neděle, 4 Březen 2018 - 10:05 | DJH | Uz jsem zas o kousek dal: Parnassus Endeavour...

Zobrazit diskusi