Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Bude chtít Apple za finální verzi Boot Camp zaplatit?

Boot Camp logo

Software s názvem „Boot Camp“ vám asi nemusíme dlouhosáhle představovat ani v případě, že třeba nejste uživateli „štrůdl-kompů“. Ve zkratce umožňuje na počítačích Mac vybavených procesory Intel spouštět jak Mac OS X, tak i Windows XP (při startu si vyberete, který OS nastartovat). Do této doby se Boot Camp vyskytuje v betafázi, kdy je k dispozici zdarma pro testování. Finální verze bude k dispozici pro uživatele Mac OS X „Tiger“ (10.4.6) jako doplněk, v systému „Leopard“ (10.5) už bude „od narození“. A právě v této souvislosti se začínají objevovat nepotvrzené spekulace, že pro „tygří“ verzi Mac OS X bude finální verze Boot Campu prodávána za peníze. K ceně za Windows XP si tedy budete muset připočítat i údajných 29 dolarů za finální Boot Camp, anebo zvolit Mac OS X „Leopard“, kde za Boot Camp coby součást OS nebude potřeba platit nic navíc.

Finální verze Boot Campu se má prý objevit právě s uvedením Mac OS X „Leopard“ letos na jaře. Navíc se od něj očekává i podpora systému Windows Vista, tedy nejen XP (jak je to případně s jinými systémy, se neodvažujeme odhadovat, ostatně z části je to také podpora na straně patřičných ovladačů). Nyní se však naskýtá otázka nikoli, zda opravdu bude Apple Mac OS X za Boot Camp něco chtít, ale spíše kdo tuto informaci do světa vypustil. Po nedávném oznámení, že za rozchození podpory WiFi 802.11n v počítačích Mac bude Apple chtít skoro 5 dolarů (poslední informace hovoří už jen bez centu o dvou dolarech) se tato zpráva jeví spíše jako pokus o vypečenou kachničku. Faktem však je, že firma Apple doposud oficiálně neoznámila, zda za finální Boot Camp opravdu něco chtít bude, nebo jej dá i pro Mac OS X „Tiger“ zdarma.

Zdroje: 

WIFT "WIFT" WIFT

Bývalý dlouholetý redaktor internetového magazínu CDR-Server / Deep in IT, který se věnoval psaní článků o IT a souvisejících věcech téměř od založení CD-R serveru. Od roku 2014 už psaní článků fakticky pověsil na hřebík.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Bude chtít Apple za finální verzi Boot Camp zaplatit?

Sobota, 27 Leden 2007 - 14:01 | Anonym | nakonec to nevzalo disk, ale aspoň víme, že vista...
Sobota, 27 Leden 2007 - 13:52 | Anonym | právě se mi povedlo nabootovat na macbooku&...
Středa, 24 Leden 2007 - 15:10 | Anonym | Tak se omlouvám, beta BootCampu má omezenou dobu...
Úterý, 23 Leden 2007 - 18:18 | Anonym | kubik: jak píše miker, žádné servispacky se...
Úterý, 23 Leden 2007 - 18:13 | Anonym | WIFT: nechtělo se mi to rozpatlávat, ale dam si...
Úterý, 23 Leden 2007 - 14:15 | micker | pro kubik: servispacky se nezpoplatnuji stejne...
Úterý, 23 Leden 2007 - 14:07 | micker | spis si myslim ze bootcamp bude soucast systemu...
Úterý, 23 Leden 2007 - 09:17 | kubik | Vzhledem k tomu, ze si Apple nechava platit i za...
Úterý, 23 Leden 2007 - 08:17 | Anonym | Zajímalo by mě, jestli je možné používat boot...
Úterý, 23 Leden 2007 - 08:16 | WIFT | >> hroch32: Takže Windows Vista...

Zobrazit diskusi