Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k CEO Intelu zaměstnancům: Děkuji vám za odvedenou práci, propouštění začíná

Nic moc. Očekával jsem:

CEO poděkoval prozatimním CEO a propustil je. :-D

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

pekne :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tyvole 8 vrstev managementu, to bude létat hodně třísek. :-)

+1
+17
-1
Je komentář přínosný?

Pro firmu s toliko zaměstnanců to zase není až tak hrozné. Když vezmeš takovou standardní org. strukturu i relativně malé firmy s pár stovkama zaměstnanců tak máš typicky:

Board, CEO, pak CxO různých divizí/oddělení, senior managery, kteří vedou několik větších týmů, pak junior managery, kteří vedou až několik menších týmů a v nich můžeš mít ještě třeba team leady. To jsi na 6ti úrovních vedení.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Ne, fakt ne.
Z vlastní zkušenosti z globální megakorporace, vyrábějící od špendlíků po perpetuum mobile, kde bylo lidí o dost víc než v Intelu, byla struktura na levelu 7.
A zapomeň že se v takových případech počítá nějaký polooficiální "team leader."

I kdybych akceptoval fakt, že Intel zkoušel diverzifikovat, tak i tak je 8 levelů prostě moc. Natož v okamžiku, kdy si stydlivě ve finreportu odreportují jen computing, datacentra, foundry a "other."

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

6 by bylo ok, ale oni mají 8 a více. To není OK. Zjevně tam mají nějaké mezivrsty navíc. Můžu jen hádat, že to nastává při přechodu mezi právní jednotkou v dané zemi a korporátní strukturou, protože podle našeho SAP ORG chartu to tak je u nás (přidává to 1 level). Ale to jsou dohady.

V tom výčtu jste jinak zduplikoval vedoucího vedoucích týmů. Juniornost / seniorita do toho nepatří.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

takhle jiste ne
CEO je v boardu a dalsi CxOs take, Director, manazer, teamleader

a jsi na polovine

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

U zákazníka treba ceo ani dalsi management v boardu neni. Ve firme kde delam uz taky ceo neni board member a to je nas kolem 50. Ale ano muzes mit top management soucasti spravni rady. Ale technicky je to pořád jiná úroveň.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

50 lidu ma CEO? 😄😄😄

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

jj počítá se i CCO (Chief Cleaning Officer)

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

to byvala jenom manazerka - podlahovych krytin

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To zní jako by to Propan-Butan myslel vážně a mohlo by to fungovat...

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

Tohle se původně čekalo od Gelsingera, ale ten se na to vyfláknul a dál podporoval byrokracii. Když se někde příliš schůzuje a zamci jsou na pracovišti jednou za xy dní, tak to nedělá dobrotu.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Asi zalezi od nalad akcionarov. Ak pri nastupe Pata verili, ze to pojde po dobrom, Pat nemohol robit uplne drasticke seky aj keby chcel (a na tom, ci chcel, alebo nie uz nezalezi).

Hovori sa, ze hlavna uloha CEO Intelu je zabezpecit dividendy.

Teraz uz su mozno na tom akcionari tak ze pochopili, ze krute kroky su volne a CEO ma ruky rozviazane.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

to vsude, oficialne se tomu rika udrzovat dobre vztahy s investory - majiteli - dividendy, rust hodnoty akcii

K nim chodi na koberecek, teda pokud nema stesti a korporace nema rozdrobene vlastnictvi

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To je právě problém obřích korporací, největší (typicky institucionální) držitel akcií má maximálně podíl v jednotkách procent. To není tolik, aby jim stálo za to aktivně angažovat ve dlouhodobých (bolestivých/nákladných) změnách ve společnosti a je pro ně podstatně jednoduší nahradit problémový titul ve svém portfoliiu za jiný. Díky diverzifikaci rizika (tisíce želízek v ohni) pro ně není propad jednoho konkrétního titulu velkou ztrátou. Výsledkem je, že nikdo nemá rozhodující rozhodovací pravomoc a řídící management s pár akciemi myslí spíše na krátkodobé přežití ve funkci a každoroční bonusy, kteréžto bývají často spojeny s pozicí titulu na burze než budoucí pozicí na trhu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

"v posledních letech byla pro mnoho manažerů ve společnosti Intel nejdůležitějším klíčovým ukazatelem výkonnosti velikost jejich týmů"
tak toto je mazec. Tam to musel byt riadny chlievik ...

+1
+10
-1
Je komentář přínosný?

Hele divil by ses, ale zatím to přesně takhle bylo v úplně každém korporátu, kde jsem pracoval. A bylo to fuk, jestli to byl SW vývoj, banka nebo farmakologie.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

presne, velky tym znamena velky budget a to se pocita.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Představit si osm vrstev "důležitých lidí" u nás je docela strašidelné, ale netuším jak velký je takový tým (divize?) u intelu. Jestli se dostanou do stavu kdy jeden manažer bude mít na starost tým o stovce inženýrů tak hodně štěstí s efektivitou.
Obecně snižování počtu meetingů super, být v kanclu 4x do týdne už tak super není zvlášť když k práci člověk potřebuje jen notebook a internet.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dělal jsem homeoffice dávno před covidem a dopadlo to tak, že jsem doma dokázal optimalizovat svou práci tak, že jsem vykonanou práci ve stejné kvalitě a objemu dokázal udělat za půlku doby. Předtím teda 8 hodin v práci a stejně jako ostatní za 8 hodin vykonaný stejný objem práce. Doma to samé za 4 hodiny. Je fakt, že jsem prvních pár dní doma dělal i víc než 10 hodin, než se mi podařilo to optimalizovat.
Samozřejmě, že jsem vedení nic nehlásil a vypadalo to, že dělám stejně jako ostatní 8 hodin a nebylo to nic podezřelého.

Každopádně, pokud Intel potřebuje optimalizovat uvnitř firmy, nemůže nechat zaměstnance doma, protože tam by optimalizovali sami sobě a né firmě!

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Takže bys ve skutečnosti mohl pracovat 2x víc? A to píšeš jako výhodu HO? 😀

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

a to jeste nezacal makat... to by to mel za hodku 🤣🤣🤣🤣

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Jasne, ale 8 ridicich urovni je moc. Kdyby mel kazdy manazer pod sebou 10 lidi/jednotek, tak jen v nejspodnejsim patre mas 10^8 lidi. To je deset CR. Ve druhem patre odspoda 10^7 lidi. To je zhruba CR....

Intel ma radove 100 000 zamestnancu, pokud by mel kazdy manazer pod sebou 10 lidi, tak by melo stacit cca. 5 ridicich urovni, ne osm. Pri osmi urovnich a 100 000 zamestnancich jeden manazer ridi cca. 4 lidi.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Píšu to jide, 8 není vůbec moc, ve firmě s pár stovkama bez problémů uděláš 6 úrovní:

Dozorčí rada
CEO
CxO - divize/oddělení (v bance třeba retail, commercial, trading, compliance…)
Senior manager který vede několik týmů z dané divize/oddělení (opět ta banka, jeden řeší pobočkovou síť, další komerční bankéře, další product development, risk managemet, it…)
Junior manager (například vedoucí pobočky, vedoucí regionu, sw vývoj, sw provoz)
Team lead (například vedoucí směny, vedoucí architektů/analytiků/vývojářů/L2/L3 supportu)

Přidej si do toho nadnárodní společnost, kde někde pod CEO budou CEO v jednotlivých regionech, třeba Amerika, Asie, Evropa … a následně bude ještě rozdrobeno na jednotlivé země, takže budeš mít CEO jedné konkrétní země, a pak budeš pokračovat zase těmi senior managery. 8 úrovní vedení.. Nic mimořádného.

Problém je v tom, zda ti některé ty úrovně příliš nekynou. Zase příklad té banky. Musí mít třeba retail, komerční a trading vlastní IT vývoj, support a provoz? Někde vzhledem k technologickému stacku a složitosti řešení problematiky může být lepší to rozdrobit, někde to smysl nemá.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

„Dozorčí rada
CEO“

Tan ale mluví o struktuře jednotlivých týmů, nikoli o struktuře celé společnosti.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Dozorci rada neni uroven rizeni. Ta stoji dejme tomu na urovni spravni rady. A spravni rada take neni manazerska uroven. Obe jsou v zasade nejaci zastupci majitelu firmy. Takze, ve svem prikladu mas 5 manazerskych urovni. A dcerinky, ci zahranicni pobocky maji zase x urovnovou strukturu. Zase tam spravni rada a dozorci rada, CEO atd.... Jenze urovne dcerinek/pobocek nemuzes pripocitavat. Dcerinka, muze mit dalsi dcerinky atd...

A hlavne, ono se nejspise mluvilo o osmi ridicich urovnich pouze v matce...

A u toho Tveho prikladu.... Kdybych si "par stovek" predstavil jako 1000, tak pri sesti manazerskych urovnich vychazeji na jednoho manazera cca. tri podrizeni.... Z nichz jeden je opet manazer (krome nejspodnejsiho patra). Tedy manazeri tvori temer tretinu zamestnancu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To vypadá, že Intel má velmi podobnou strukturu jako české úřady, pokud jde o vrstvy managementu.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Doteraz to vždy drhlo na tom, že vedeli navrhnúť ale nevedeli vyrobiť, tak to urobili aj istotou. Ale keď už drhne aj to... A keď boli benchmarky v hrách to určujúce, tak ako z toho dostala Nvidia tie prachy? A keď robili tie ovládače, Microsoft vypomohol ale nie je to stále oblasť, keď by sa akosi vedelo, že zase nie sme pozadu a nejaká diera z koláča stačí... Síce stačí, ale môže byť rovnaká a iní majú väčšiu a asi aj trocha premýšľali ako niečo vyrobiť keď to nevieme alebo vieme, ale ešte to nejde tak ako by sme si predstavovali že niečo nedoserieme. To si môžme najmúť od Intelu... :)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Připravil jsem si popkorn a červenozelené "3D" brýle aby prožitek byl co nejdokonalejší. 😀
Tak doufejme že se Propan-Butan nezakecá a tyhle pijavice a.k.a. pojídači koláčů vyletí jak namydlený čerti. Sice fandím AMD (coby tomu menšímu a historicky otloukanějšímu), ale my jako spotřebitelé potřebujeme konkurenci a fungující Intel.

+1
+9
-1
Je komentář přínosný?

Tak nějak. Tohle je za mě první pozitivní zpráva z Intele za posledních 7 let 😁

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Však konkurence je a to sice Apple Silicon, již od M1. PC platforma se na to nijak nechytá a je mrtvá.

 

 

Je konec.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Já jsem na konec připraven, ve skříni mám schovanou A1200T 😀

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Native, nebo popohnanou PiStorm32 Lite?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Native, s BPPC 040@25MHz + PPC 604e + BVision

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pamela v pobřežní hlídce měla pěkný Silicony.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Byl to první SoB (SiliconOnBody) od Applu.

Teď už jedou jen SoC..

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

to je jasny, x86 nema SVE 2048 vektory..... smrt jasna

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

ARM zpracuje 2048 bitů na 16 průchodů (některé kusy na 8)
Desktopový Intel, Zen4 a ntb Zen5 to dají na 8.
Xeon, a Zen5 EPYC, Threadripper, Ryzen to dají na 4 průchody.

Přidávat další (nekompatibilní) šířku vektoru do mrtvého x86 se nevyplatí.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

"nejdůležitějším klíčovým ukazatelem výkonnosti velikost jejich týmů"

Proto byl Murthy Muffin tak populární - ten byl za dva lidi. Holthauska v nejlepších letech taky nebyla k zahození, protože v jejich tlustých prstech vypadaly všechny čipy menší, než ve skutečnosti byly.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Propan Butan to vyřeší = pohřbí.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.