Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

CEO Samsungu rezignoval z důvodu bezprecedentní krize

Kwon Oh-hyun, jeden z nejschopnějších manažerů Samsungu, opouští pozici CEO společnosti. Své důvody vysvětlil ve vzkazu zaměstnancům a dává je do souvislosti s kauzou šéfa firmy, Lee Jae-Yong.

Kwon Oh-hyun oznámil odstoupení ze svých pozic ve vedení společnosti. Zastává pozice CEO společnosti, CEO divize Samsung Display a vice-předsedy firmy. Zaměstnancům poslal osobní dopis, ve kterém vysvětluje, že své rozhodnutí zvažoval pečlivě a dlouho. Za důvod svého počínání oznámil „bezprecedentní krizi“ a dodal, že by podle jeho názoru měl vedení převzít někdo mladý s novou vizí.

Oh-hyun onou krizí naráží na kauzu ohledně šéfa firmy. Lee Jae-Yong byl obviněn, usvědčen a odsouzen na pět let za korupci. Ta měla dosáhnout výše v přepočtu miliardy Kč a jejím cílem bylo upevnění Jae-Yongovy pozice nad celým konglomerátem Samsung.

CEO Kwon Oh-hyun upozornil, že společnost je z těchto důvodů ze všech stran pod permanentním tlakem. Ten se logicky koncentruje u aktuálně nejvýše postavené osoby ve firmě, kterou CEO je. Oh-hyun je považovaný za velmi schopného manažera, polovodičovou divizi společnosti, ve které u Samsungu začal, dostal do pozice jednoho z nejvýznamnějších výrobců čipů na světě. Vysoké zásluhy má i na stavu divize displejů.

Přestože se Kwon Oh-hyun korupční kauzy neúčastnil, její tíha v rovině současného managementu dopadá především na jeho hlavu. Patrně se zkrátka rozhodl, že takovou zátěž již nemá zapotřebí a předá proto svá křesla nástupcům. Zatím není známo, zda opouští společnost zcela a nabídne své služby v jiné firmě srovnatelného významu, nebo prozatím setrvá na nějaké méně exponované pozici.

Tagy: 
Zdroje: 

Diskuse ke článku CEO Samsungu rezignoval z důvodu bezprecedentní krize

Čtvrtek, 19 Říjen 2017 - 22:36 | teso | Pretože sú workoholici.
Čtvrtek, 19 Říjen 2017 - 18:01 | Ondar | Tyhle lidi to většinou docela baví :)
Čtvrtek, 19 Říjen 2017 - 16:40 | Redmarx | "Zatím není známo, zda opouští společnost...

Zobrazit diskusi