Zlaté zdroje Cooler Master V Series jsou na trhu
Zdroje V Series jsou založeny na poslední platformě od společnosti Seasonic, X KM3. Nabízí tedy kvalitní osazení, včetně dobrých kondenzátorů (povětšinou to nejspíše budou Nippon Chemi-Con s tekutým i pevným dielektrikem) a také plně modulární kabeláž. Při výkonech 700 W (RS-700-AFBA-G1), 850 W (RS-850-AFBA-G1) a 1 kW (RS-A00-AFBA-G1) byly všechny tři certifikovány na 80 PLUS Gold.
Dělení Main ATX konektoru zdrojů je ovšem nějaké hrozné zvěrstvo, je tam jeden 18pinový konektor, pak ještě jeden 10pinový a dva osmipinové pro mikroprocesor. K tomu čtyři 6pin PCIe a pět pro SATA/molexy. Na druhé straně kabelů z toho každopádně leze standardní 20+4pin Main ATX, 4+4pin ATX 12 V, pravděpodobně EPS (ač na webu CM nezmíněn), čtyři 6+2pin PCIe (u 750W verze šest a u 1kW osm), devět SATA, čtyři peripheral molexy a ještě jeden pro disketovou mechaniku jako bonus.
Použit je ventilátor o průměru 135 mm, tudíž by nutně nemusel funět jako vichřice. Výrobce se hrozně chlubí olejovým ložiskem (neboli fluidním), ale to je podle mého názoru dnes standardní výbava (u hromady ventilátorů např. Delta zcela jistě a to bez toho, aby to vůbec někde někdo explicitně zmiňoval). Každopádně je to triviální vylepšení kluzného ložiska, tudíž bych čekal, že dneska bude automaticky všude.
Cooler Master slibuje mnoho ochran, kromě obligátních proti zkratu, podpětí a přepětí navíc i proti přetížení a přehřátí. To by nakonec mělo jít poměrně snadno, Seasonic šel jednou rozumnou cestou, a sice s jednou +12V větví. Na té zdroje zvládnou proudový odběr až 58, 70 a 83 A, u ostatních je to paušálně 25 A pro +3,3/+5 V, 3 A pro +5 V SB a nakonec 0,5 A pro -12 V. Samozřejmostí jsou DC-DC měniče, Cooler Master slibuje řízení napětí s rozptylem maximálně 1 %, ovšem jen na větvi +12 V.
Dle Guru3D (zdroj) je cena stanovena na (bez centu) 130, 160 a 190 Eur.