Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Corephotonics podává žalobu na Apple za duální fotoaparáty

Apple používá duální fotoaparáty v iPhonech již nějakou dobu, takže je nejvyšší čas, aby jej za to někdo zažaloval.

Corephotonics není patentový troll, to musí zaznít hned na úvod. Tahle izraelská firma se specializuje na duální kamery pro smartphony, takže v dané věci vyvinula jisté know-how, které má patentované. Na Apple nyní podává žalobu pro porušení patentů, a to rovnou u federálního soudu v USA.

Firma je přesvědčena, že Apple porušuje její práva použitím zoomu za pomoci dvou fotomodulků s odlišnou ohniskovou vzdáleností. Žaloba se tedy týká iPhonu 7 Plus a iPhonu 8 Plus.

Dle žaloby se šéf Corephotonics, Dr. David Mendlovic, pokusil vyjednat dohodu s Applem, ale ač firma z Applu obdržela pozitivní odezvu, Apple odmítl podepsat licenční dohodu. A to prý rovnou s vysvětlením, že i kdyby byly patenty Applem porušeny, tak to potrvá roky a bude stát milióny dolarů, než by Apple musel něco zaplatit.

V Corephotonics mají své peníze jako investoři třeba také Foxconn a MediaTek, kteří současně dodávají komponenty Applu, nebo pro něj přímo vyrábějí. S ohledem na toto (a nejnovější zprávu, kdy Apple chce opustit modemy Qualcommu ve prospěch Intelu či MediaTeku) bude nadcházející spor zajímavý. Nicméně lze asi předpokládat následné mimosoudní vyrovnání, pokud patenty Corephotonics obstojí zevrubné přezkoumání soudem (což bývá obvyklá strategie žalovaného).

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Corephotonics podává žalobu na Apple za duální fotoaparáty

Úterý, 14 Listopad 2017 - 12:58 | Blaazen | Divný překlad: Dle žaloby se šéf Corephotonics,...
Úterý, 14 Listopad 2017 - 12:06 | Adams Adams | Blbost. Většina těchhle velkých společností...
Úterý, 14 Listopad 2017 - 08:19 | RedMaX | Kdo seje vitr, sklizi bouri.
Úterý, 14 Listopad 2017 - 06:38 | jm1 | Detaily: http://corephotonics.com/wp-content/...

Zobrazit diskusi