Další zvěsti o Internet Exploreru 7
Zajímavě zní proklamovaná (prozatím jen částečná) podpora CSS2 (kaskádových stylů), snad se jí Microsoftu podaří dotáhnout do úspěšného konce, i když kompletní podporu všech možností verze 2 můžeme očekávat asi jen ztěží.
Internet Explorer 7 bude mimo toho obsahovat i nový „Phishing filtr“. Ten by měl dokázat uživatele varovat v případě, že se nějaká stránka tváří jako důvěryhodná, zatímco skutečnost je zcela opačná. Kontrola bude probíhat tak, že se adresa dané stránky bude ověřovat vůči seznamu navštívených stránek, uloženém na vašem počítači, jež „byly Microsoftu nahlášeny“ (ať už to znamená cokoliv) jako důvěryhodné. Když na nějaké stránky vstoupíte poprvé (a nebudou tudíž na seznamu důvěryhodných), IE7 se vás zeptá, zda má Phishing filtr prověřit všechny stránky, které navštívíte. Pokud toto odsouhlasíte, budou vámi zvolené stránky prověřeny neustále updatovaným serverem Microsoftu, jež zkontroluje, zda jsou stránky vedeny jako „phishing“, podezřelé či důvěryhodné. Stejně tak můžete Phishing filtr používat k indiviuálnímu prověření libovolných stránek.
Uživatel bude mít díky novému manažeru rozšíření plnou kontrolu nad načítanými rozšířeními pro prohlížeč, které budou zahrnovat soubory s nápovědou, ovládací prvky ActiveX, rozšiřující lišty s nástroji či rozšíření samotného prohlížeče (browser extensions).
Prohlížeč bude také obohacen o rozšíření zvané „Crash Detection“, které bude uživateli schopno sdělit, jaký rozšiřující modul v prohlížeči způsobil jeho pád. ten pak bude moci odeslat tyto informace Microsoftu ve formě standardní známé zprávy o chybách, pokud si tak bude přát.
Nevím jak na vás, ale na mě působí nová verze tohoto prohlížeče spíše dojmem nástroje pro sběr informací o uživateli, než programu na prohlížení webových stránek.