Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Externí Serial ATA až s 8metrovými kabely

Tohle uz vyslo u konkurence o den drive :-) je treba si ji hlidat

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

mozes to napisat na hodiny (mozno si privstali). by ma nasralo keby to bolo 1 tyzden a nie jeden den. :-(

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Teda musim rict, ze mi to dalo docela praci, nez sem to nasel u te "konkurence" - u nas to rozhodne nevyslo jako reakce na to, ze o tom vcera psali na Technetu - i kdyby o tom nenapsali, tak by to u nas totiz vyslo, my nepiseme podle toho, co pisou ostatni ceske weby. Ostatne, ono se staci podivat jak tam o tom pisou (napr. "magicka premena", to me fakt dostalo) a jak se o tom pise u nas...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

5000 pripojeni a odpojeni mi prijde na externi zarizeni nejak hrozne malo (a uplne me sokovalo tech 50 u internich SATA, o tom jsem vubec nemel tuseni - daji se k tomu nekde najit nejake podrobnosti?).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

pepak: Nedávno jsem potřeboval nějaké konektory Molex a zjistil jsem na jejich stránkách, že spousta konektorů v PC má životnost 20 cyklů!

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Co se týče napájení myslím si, že by mohlo být vyvedené ven např. pomocí konektoru na FDD upevněného na držáku v oklasti PCI karet.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Toto reseni pouziva ASUS u nektere sve desky uz nejmene pul roku kdy je SATA konektor i napajeni klasicke pro 5,1/4" mechaniku vyvedeno do zaslepky kam staci zapojit jakykoli SATA disk! Je pravda ze je to postaveno na mene odolnych klasickych konektorech.
Bohuzel si nepamatuji oznaceni one desky :( ach ta skleroza :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

DeX - urcite to najdes pri A8N SLI DELUXE, a je to celkom prakticka. vec

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Externí Sata připojení lze použít s řadičem Silicon Image,kterým jsou osazeny mnohé základní desky já např.používám Gigabyte která má dvě - připojit lze samozřejmě HotPlug (za chodu) a napájení je vyvedeno normálním konektorem pro HDD.Jsou použity normální Sata kabely a životnost konektorů ? používám více než rok a žadný problém nenastal.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Zahorak : cetl jsem to na notebooky.cz 7.3. rano tak jsem chtel jen hochy trochu drzet ve strehu :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?
+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Není mi dost dobře jasné, proč zavádět další rozhraní, když už tu je USB, FireWire... i ten argument s absencí převodníku padá, když bude třeba nějaký ten "buffer chip".

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Zerryk) Protoze ty, co uvadite, jsou naprd. USB je dobre tak akorat pro vstupni periferie typu mys, joystick, nebo jeste max. tak nejaka pomala inkoustovka, ale to je zrejme vse. USB ma velkou latenci, strasny overhead a mizernou podporu v software pro storage zarizeni (myslim tim moznosti bootovani z ruznych medii, RAID, atp) a navic i USB 2.0 umi max. teoretickych 60MB/s, coz uz dnes nestaci celkem beznym diskum, zatimco SATA se 150MB/s zatim staci i pro ty nejrychljesi a jeste zbyde mala rezerva, navic SATA II je jiz na obzoru. Co se tyce IEEE1384, tak tady je asi zakladni problem v male rozsirenosti danne mozna i jakousi uzavrenosti standardu (pokud vim, ze treba platit licencni poplatky), dokonce uz i ve spotrebni elektronice, ktera byla urcite hlavnim motorem sireni Fire-Wire je uz toto rozhrani na ustupu a nahrazuje jej USB 2.0. Osobne mne trochu mrzi to, ze soucasti standardu e-SATA neni i definice napajeciho rozhrani, ale na druhou stranu to chapu, tezko cekat, ze kdyz se vyuziti e-SATA planuje predevsim pro "zravejsi" zarizeni typu HDD, ze napr. v notebooku s vlastni spotrebou nejakych 30W bude e-SATA napajeci konektor schopny davat dalsich 30W pro externi HDD, a definovat v standardu napajeni do cca 5W obdobne jako treba v pripade USB  by bylo jeste vetsi kravina, protoze 90% zarizeni pro e-SATA by to stejne nestacilo, a tak by na starne PC byl zbytecny a nepouzivany e-POWER konektor a e-SATA zarizeni by se stejne napajela z nejakeho toho adapteru ! Ale mozna slo dodat cca 40W napajeci konektor jako "optional" a ve stolnich PC by to nebyl problem, k notebookum by se pak mohl dodavat univerzalni power-adapter, nebo tak neco !

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Zajímalo by mě, jestli je možné použít s e-SATA přes redukci ATA->SATA i obyčejný IDE harddisk a používat ho stejně jako SATA disk, tedy i s využíváním hotplug podpory.
 

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

pekne ma hotplug SATA disku vyresena firma Supermicro. A nejaky 4000 za backplane pro 4 SATA disky do RAIDu neni zase tolik moc.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

jalt: to by nemel byt problem udelat...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

"zmodifikovaný" - zajimavy novotvar :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

-gt-: Asi stejný, jako zmutovaný.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

>> -gt-:
Možná zajímavý, nikoli však nekorektní. ;-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To Stanlup: Velmi zajimave tvrzeni, nedavno jsem si to overoval abyl jsem od hotswap normalnich SATA zarizeni zrazovan a to ze dvou duvodu: 1. fyzicky neni pripraveno, takze porad jeste neni za chodu mozno pripojit napajeci SATA konektor (o starem Molexu nemluvim, tam je to snad jasne). 2. i tento Silicon pry hot swap podporuje jen naoko, takze jsou pry ztraty dat. Takze z toho by mi vyplynulo ze hotswap udelam pouze na nejnovejsich chipsetech ktere udajne uz plny hotwap maji + poradnej hotswapovej ramecek. Ma nekdo jiny nazor + navod, jak bezpecne zapojovat standardni sata hdd za chodu? 

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

> RasTr
Dovolím si malou korekci - FireWire je IEEE 1394 (84kou končí, pokud se pamatuji, paralelní port - IEEE 1284)! Dál se tomu nadává též I.Link u Sony a SB1394 u Creative. Skoro bych řekl, že je to rozhraní s nejvíce aliasy :-)))
 
Co se týče rychlosti, tak 1394a umí 400 Mbit/s, ale 1394b už umí 800 Mbit/s na drátě a na POF a GOF (plastové a skleněné optické vlákno) je definován FireWire do 1600 a 3200 Mbit/s. Licenční poplatky nejsou teď už tak drastické (snad pár centů?), možná už je od té doby, kdy jsem o nich napoled četl zrušili - bůhví ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tato diskuze je nyní společná i pro článek Externí Serial ATA až s 8metrovými kabely.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tato diskuze byla založena k článku Jaké bude externí Serial ATA rozhraní?.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To Jantar: Zkus tohle, je to sice trochu dražší, ale mělo by to fungovat:
http://developer.intel.com/design/servers/sc5250-e/index.htm case stojí něco okolo 3900 bez daně, rozšíření na 4 hot-swap disky 3300 bez daně a řadič něco okolo 7000 bez daně http://developer.intel.com/design/servers/RAID/SRCS16/index.htm . Je to docela drahá sranda a ten zroj v tom casu je podle specifikací dost hlučnej.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.