Facebook přišel s novou časovou jednotkou pro lepší synchronizaci
Jednotky SI a jejich řádové násobky či zlomky jsou pro mnoho účelů praktické, ale pokud dojde na svět IT, kde je žádoucí i efektivita a minimalizace datových objemů, pak se ne vždy jeví jako zcela praktické. Pokud totiž jde o synchronizaci zvuku a videa, pak s ohledem na tradiční snímkovou frekvenci představují milisekundy příliš dlouhý časový úsek a ani nanosekundy nejsou optimálním řešením, protože i v případě jejich použití vycházejí často zlomky, tedy neceločíselné hodnoty.
Vznikla tedy potřeba časové jednotky, která by pokud možno byla delší než nanosekunda, ale zároveň s její pomocí bylo možné celočíselně vyjadřovat časové úseky (a jejich až tisíciny) odpovídající prakticky využívaným videofilním frekvencím 24, 25, 30, 48, 50, 60, 90, 100 a 120 Hz a audiofilním 8, 16, 22,05, 24, 32, 44,1, 48, 88,2, 96 a 192 kHz. Tímto společným řešení se ukázala být 1/705600000 sekundy (zhruba 1,42 × 10−9 s), kteroužto její autor, společnost Facebook, nazvala termínem flick.
Slovo flick v angličtině (alespoň tedy ve vztahu k této jednotce) vzniklo lingvistickým procesem zvaným kontaminace, konkrétně tedy zkřížením slov frame a tick. O tom, nakolik je tento termín vhodný, lze ale diskutovat. Flick (někdy psáno i jako flik) je totiž už existující fyzikální jednotka spektrální záře. Množné číslo od flick je v angličtině flicks, v češtině flicky, které mají systémy automatických oprav při psaní snahu zaměňovat za filcky.
Facebook zveřejnil svojí práci pod BSD licencí, takže se ty flicky mohou pěkně rozlézt, aniž by jim v tom bránil něčí copyright.