Firefox 48 zahazuje část zpětné kompatibility
Tou nejpodstatnější novinkou je dle mého podpora technologie multiprocessingu, kterou Mozilla ve Firefoxu označuje jako e10s. Aktivní je/bude jen v menším množství instalací a Mozilla nyní bude ověřovat její chod na širším spektru běžných uživatelů. Další novinkou této verze je ochrana proti nechtěným stahováním, lepší výkon akcelerace prostředí na Linuxu, vylepšené WebRTC či parser médií přepsaný do jazyku Rust, jejž Mozilla vyvíjí.
S touto verzí se ale musí připravit uživatelé velmi starých počítačů na problém, nyní je totiž vyžadován procesor s podporou instrukční sady SSE2. Ta se objevila v roce 2001 s prvními Pentii 4 (u AMD ji najdeme v CPU Athlon 64 a vyšších), takže se technicky bavíme o tom, že Firefox nyní v polovině roku 2016 odstřihl podporu CPU jako Pentium 3 či Athlon XP. Nová verze také podporuje až Mac OS 10.9.
Podpora WebExtensions (z Chromium/Chrome převzatého systému rozšíření) je nyní považována za stabilní. Je zde Web Crypto API pro Workers a spousta dalších věcí pro vývojáře. A v neposlední řadě dodejme, že Mozilla ohlásila blížící se konec Hello ve Firefoxu. A důležitá věc na závěr: rozšíření musí být podepsaná Mozillou.