Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Firefox

Cameron Kaiser po deseti letech existence projektu oznámil ukončení vývoje prohlížeče TenFourFox, na Firefoxu založeného browseru, který běží na všech počítačích s procesory PowerPC G3 a novějšími,...
Kdysi velmi oblíbený nástroj na čištění a zrychlení systému, který dokázal řadu nepříjemných situací vyřešit, ale při neobratném zacházení i způsobit, v poslední době spíš problémy působí…
Vyšel Firefox s pořadovým číslem 65 a i když se jedná o běžnou evoluční verzi, je zde hned několik významných novinek.
blog
Aneb Jak hodnotím velkou aktualizaci, která ve Firefoxu nenechala snad ani jeden kámen na jiném kameni.
Pokud novinky ve Firefoxu nepřijímáte tak nadšeně jako mlčící většina jeho uživatelů, existuje několik alternativ, z nichž si možná vyberete.
Firefox logo 2012
Dnešní vydání Firefoxu 55 posouvá opět o kousek dál přechod k vícevláknové práci programu. Firefox tak notně zrychluje.
V souvislosti s jinými novinkami ve Firefox Test Pilot by tak nějak zapadlo, že jedna z novinek u Mozilly je použitelná bez ohledu na název či verzi prohlížeče.
 
Padlo finální rozhodnutí. Adobe s dalšími velkými internetovými hráči rozhodli, že se Flash definitivně stane historií v roce 2020.
Firefox logo 2012
64bit Firefox je tu s námi už od verze 43 z prosince 2015, přesto téměř tři čtvrtiny uživatelů 64bit Windows jedou na 32bitové verzi.
blog
Firefox logo 2012
Bývalý CTO Mozilly Andreas Gal vypíchl věc, kterou před několika týdny oponoval Chris Lord z Mozilly Ricku Buyersovi z Googlu. Ono je těžké bránit úpadku ve světě, kde zcela vládne Google se svým...
Na soukromí uživatele silně zaměřená speciální varianta Firefoxu dorazila po iOS také na Android.
Firefox logo 2012
Novinek vlastně není ve verzi 54 až tak moc. Hlavně se záplatovalo a přibyl další krůček na cestě k radikálnější verzi Firefox 57.
Noční sestavení budoucího Firefox 55 mění výchozí nastavení pro Shockwave Flash plugin. Ten se již nespustí automaticky.
blog
Má historie na tomto serveru začala tak, že jsem se jednou hodně lišil s Davidem v nějakém názoru, napsal mu to do diskuse a on mi na to odpověděl: tak to napiš jako blog. Tradice pokračuje, s jeho...
blog
Firefox 2 Beta 2
Od doby, co vyšla před pár dny přelomová verze Firefox 53, tu a tam vídám často poměrně kritické názory na jeho vývoj. Dovolte mi nabídnou vám, jak chromovatění Firefoxu vidím já.