Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

FreeBSD 9.2: konečně ZFS + TRIM!

FreeBSD logo 2013
Nejnovější vydání FreeBSD konečně přidává podporu TRIM v asi nejpokročilejším souborovém systému ZFS. Použití FreeBSD na SSD a ZFS tak nic nebrání...

Podpora TRIMu na ZFS je laditelná několika volbami, lze například nastavovat pomocí vfs.zfs.trim.max_interval maximální interval mezi jednotlivými TRIMy, také timeout a další věci. ZFS ve FreeBSD také nově podporuje lz4 kompresi (bezztrátová datová komprese, mimochodem je součástí Linuxu od aktuálního kernelu 3.11).

Dále se sluší zmínit, že OpenSSL povýšilo na verzi 0.9.8y, DTrace je nyní ve výchozím stavu na GENERIC kernelu zapnutý (a povýšil na verzi 1.9.0), Sendmail na 8.14.7, OpenSSH na 6.2p2 a je zde také podpora unmapped I/O. Naopak je z GENERIC kernelu ve výchozím stavu vyjmut ovladač pro FireWire. Instalátor nově podporuje instalaci skrze HTTP, byly aktualizovány některé ovladače.

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku FreeBSD 9.2: konečně ZFS + TRIM!

Žádné komentáře.