Futuremark představuje benchmark webových prohlížečů
Peacekeeper je samozřejmě závislý na výkonu vašeho počítače, to je celkem pochopitelné, proto jsou u výsledků benchmarku vždy uvedeny základní parametry, jako je procesor nebo grafická karta. Aby si benchmark váš systém mohl osahat, je k tomu zapotřebí Java pluginu, o jehož spuštění vás benchmark požádá. Test je možné udělat i bez této analýzy (navíc je dostupný pouze na platformě Windows), ale pak je samotné číslo trochu neúplné, protože chybí informace o tom, na jak rychlém stroji vlastně test běžel. Analýza se hlavně zajímá o to, jaký máte procesor, paměť, grafickou kartu, základní desku a další komponenty (Futuremark tvrdí, že se sběr informací v podstatě neliší od toho, jaký je dostupný ve 3DMarku nebo PCMarku).
Vše je samozřejmě v tuto chvíli ve fázi betaverze, takže od toho nečekejte žádné zázraky, nicméně svůj prohlížeč si již otestovat můžete. Jsem si jist, že dostanete nejspíše i s Internet Explorerem lepší výsledky, než v mém případě SeaMonkey 1.1.4 na procesoru AMD Phenom X4 9850 (já to říkám pořád, SeaMonkey řady 1.1.x je děsně lenivý prohlížeč ;-), nicméně rychlost není vše, co dělá prohlížeč prohlížečem, i když znamená hodně). Každopádně si takto můžete vyzkoušet více browserů na jednom PC a porovnat, který je svižnější. FutureMark si také dělá statistiky, jaký prohlížeč lidé nejčastěji testují a kupodivu to v tuto chvíli není Internet Explorer.
Ještě před vstupem na stránku s benchmarkem se podívejte do FAQ, co se to vlastně všechno testuje – a pak >>hurá do akce<<. Předpokládáme, že v diskuzi bude opět živo a tak vás prosíme, abyste brali název benchmarku vážně a snažili se „zachovat klid“.