Hackeři úspěšně pokračují v dobývání dalších databází Sony
Průnik do řecké databáze Sony Music Entertainment oznámila sama společnost s tím, že mohly být zkopírovány údaje o 8,5 tisících uživatelů. Mezi údaji jsou e-maily, hesla a telefonní čísla, tentokráte však žádné údaje o platebních kartách (ty na „newsletter“ naštěstí nejsou potřeba, ono k tomu mezi námi není zapotřebí ani telefonní číslo, ale to je nyní vedlejší). Ještě před tím došlo ke dvěma menším bezpečnostním incidentům v Thajsku (neoprávněný přístup do stránky marketingu) a Indonésii (tamní web Sony Music byl jednoduše kýmsi pozměněn).
A aby toho nebylo málo, byl také zdokumentován způsob SQL injection na webu SonyMusic.co.jp, kde sice není nic zajímavého (jako e-maily či hesla), ale podobně špatně jsou zabezpečeny ještě další dvě databáze na témže webu, jejichž obsah zatím nebyl náležitě prozkoumán. Informace vypustila ven skupina říkající si „Lulz Security“, což jsou relativně neškodná individua nabourávající se do cizích sítí čistě ze sportu, nikoli za účelem posbírání a zneužití důvěrných dat. Na adresu Sony prohlásili, že ji jen chtějí ještě více ztrapnit.
Sony má každopádně problém, její reputace v oblasti zabezpečení svěřených dat se rozplynula jako pára nad hrncem a další informace na toto téma její důvěru nijak neposilují. Firma už vyčíslila, kolik ji bude stát jen průnik do PlayStation Network. Bude to prý $171 miliónů.