Hot Chips, Gamescom i lednový CES již jen digitálně, klasické akce se ruší
CES 2020 v první polovině letošního ledna byl poslední velkou akcí IT světa, která proběhla podle plánu. Tak trochu paradoxně nebyl zrovna ten letošní ročník událostí, kde by došlo k nějakým velkým vydání. Asi nejvýznamnějším produktem bylo odhalení mobilního 7nm APU AMD Renoir - ovšem s ohledem na dostupnost v rámci hotových notebooků stejně bylo nutné na jeho příchod na trh počkat. Dále došlo na ohlášení AMD Radeon RX 5600 XT, Nvidia ohlásila podporu G-Sync pro 360Hz obnovovací frekvenci a Intel ukázal vzorek grafického jádra DG1, které zůstane na úrovni vzorku a do prodeje nepůjde a dále oznámil, že za několik měsíců zahájí dodávky mobilního procesoru Comet Lake-H.
Paradoxně CES 2021, který by mohl být zajímavější, se v tradičním formátu konat nebude,
- CES - 7.-10. ledna
- MWC - 24.-27. února
- PAX East - 27. února-1. března (ovšem bez sedmi významných účastníků)
- GDC - 16.-20. března (pouze online)
- GTC - 22.-26. března (pouze online)
- Computex - 2.-6. června (náhradní termín 28.-30. září)
- E3 - 9.-11. června
- Hot Chips - 16.-18 srpna (pouze online)
- Gamescom - 25.-29. srpna (pouze online 27.-30. srpna)
- CES - 6.-9. ledna (pouze online)
V doplněném výčtu událostí se změnilo hned několik položek: Technologická konference Hot Chips, která se měla konat 16. srpna, se v klasické formě ruší a nahrazuje ji elektronická (či chcete-li digitální, případně online) verze rozložená na 16.-18. srpna.
Gamescom, který se měl konat 25.-29. srpna, se rovněž ve fyzické podobě (i v uvedeném termínu) ruší a nahrazuje ho online událost posunutá a o den zkrácená na 27.-30. srpna. Rozhodnuto je i CES, takže výhled událostí nadcházejícího půl roku je jasný.
Uvidíme, ja se s těmito akcemi, které v elektronické verzi ještě neproběhly, pořadatelé poperou. Je totiž možné, že tato zkušenost povede (i po skončení krize) ke zrušení nebo úpravě formátu klasických akcí, které ve větší míře nahradí online formát. Podobně jako (původně dočasné) zavření fyzických obchodů z důvodu koronaviru přivedlo Microsoft na myšlenku, že drtivou většinu z nich nepotřebuje a již neotevře.