Intel procesory v Avengers Edition skončily
Zatímco filmoví Avengers patří k tomu nejúspěšnějšímu, co se v kinech promítalo, herní verze se příliš nevydařila. Zprvu se sice zdálo, že udrží nastavenou příčku - první větší recenze byly celkem pozitivní, GameInformer udělil 3. září vysoké hodnocení 8,75 (z 10), ale další vlna recenzí jakoby mluvila o jiné hře. GameRevolution 3 (z 5), IGN 6 (z 10) a EGN 2 (z 5). I prodeje byly první týden vysoké, ale poté prudce poklesly. Dva měsíce od vydání poklesl počet aktivních hráčů podle Steamu o 96 %, což je obrovský sešup. Hra je tak s odstupem času hodnocena podstatně kritičtěji než jak ji prezentovaly první recenze a lze konstatovat, že kdyby za ní nestálo zvučné jméno filmové série a reklamu jí dělaly pouze vlastní herní kvality, nevěděla by nejspíš většina hráčů, že vůbec takový titul existuje. Zaujme skalní fanoušky, ale… řekněme, že lesní už moc ne.
Intel, který se rozhodl hru využít k propagaci procesorů Comet Lake (desktopové Core 10000), neměl při volbě titulu úplně šťastnou ruku. Přičteme-li k tomu, že uživatelé z výběru Comet Lake v Avengers Edition neměli víc než potisk na krabičce (hra samotná u procesoru přiložená nebyla), nelze se divit poměrně chladné odezvě. A tudíž ani reakci Intelu.
Ten v tichosti na web do seznamu EOL(ed) produktů pouze přiřadil všechny procesory řady Avengers Edition, přičemž samotné zařazení, ale také možnost posledního objednání a zároveň vyřízení posledních dodávek a expedice posledních dodávek byla nastavena na stejný den - 16. prosinec 2020. Šlo tedy o rychlou a tichou euthanazii beze svědků. Zdaleka ne tak pompézní, jako když scénář odstraňoval vysloužilé Avengery v Infinity War a Endgame.
Pro sběratele zajímavý produkt - ti však nejspíš poptávku dostatečně silnou na to, aby mělo „Core 1000KA“ smysl nabízet dál, vytvořit nedokázali. A tak barevné balení končí pouhé tři měsíce po vydání hry.