Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Je kopie audio CD z vypalovačky počítačové horší, než ze stolní?

No tyto media jsou celkove VELMI pokoutne kvality ;) nezridka se mi stalo odloupnuti vrchni potiskove vrstvy nebo se zacaly tvorit male flicky ktere CD naprosto znehodnotily...jinak mam zkusenost ze idealni rychlost pri ktere nemaji stolni prehravace problem je kolem 32x...u 52x uz jsem mel s NO-NAME CD (bez potisku) problemy...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To RK : A teď ještě tu naši,O Červené Karkulce prosím.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jen maly dodatek, pri paleni audia na vyssi rychlosti muze dojit (stejne jako u dat) k daleko rychlejsimu "samoznehodnoceni" CD proste jen postupem casu. Mam zkusenost, ze CD vypalena ve stejne dobe na stejne medium stejnou vypalovackou jsou citelna bezproblemove pouze pokud nebyla palena na vyssi rychlosti nez cca. 8x (jedna se o disky multidisk Supergreen a Transparent a vypalovacku plextor)(mimochodem mam obecne velice spatnou zkusenost s temito medii)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To Je náter ja som takisto hifistu (stará škola) presviečal o tom istom až nakoniec sme to testli na CD prehrávači  za cca 75 000 Sk s Koss Porta Pro a to tak že on mal dáke dobré high-quality CD ja som ho zkopíroval a on počúval samozrejme nevedel ktoré CD je práve prehrávané v prehrávači. A zázrak nakoniec povedal na kópiu CD že to je originál. :)))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No, rád bych upozornil autora článku, že pojem jitter že velice široký. Typ jitteru, o kterém se zde zmiňuje, samozřejmě žádný vliv na výsledný zvuk nemá. Problém nastává v testu naprosto opominutém bodu číslo 8. a je způsobený jitterem oscilátoru a jitterem převodníku. Ten je způsobený rušením z digitální a silové části mechaniky. Toto rušení napájecího napětí je pro lisované cd s minimální potřebou korekcí čočky a spol rozdílné proti pálenému cd. Toť ten slyšitelný rozdíl mezi páleným a lisovaným cd. Jinak kopie cd-r je samozřejmě na bit shodná s originálem, to nezpochybňuji.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

A to jeste asi vubec netusite, za jakych podminek a po kolika vypitych dzbanech piva se testy u Franty K. odehravaji!!! - mel jsem kdysi tu cest... Pouziti tech nejdrazsich komponentu, propojovacich kabelů, repro za cca 600.000 Kc atd., atd. (to všechno redakce S&V tak ráda glorifikuje...!) se v mistnosti (odhaduju tak 30 m2), ktera nejen ze neni vubec zatlumena ani jinak k poslechu prizpusobena, ale stojí v ni "netopyrovy" malirska platna k restaurovani, jevi jako uplne srandovni !!! Ano, testuje se totiz v jeho atelieru...Požitek jsem tak mel pouze z vypity smichovsky desitky - zvuk se odrazel od malirskych platen a utocil na me usi palbou odrazu ze vsech koutu! Brzy jsem tehdy odesel... :-)))))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

...máš recht chlape - jedničky a nuly zůstanou zase jedničkama a nulama, pokud jsou tam ve stejném počtu jako originál. Jiná písníčka je z pocitu hudby poslouchané přes starý dobrý gramofon. Ale to už je jiný, daleko dražší příběh... :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Velmi oceňuji vytrvalost autora dopátrat se pravdy a podrobný popis zpracování signálu. Ovšem použitý pravopis je spíše psaná hovorová mluva než odborný a spisovný text určený k publikovámí Určitě by neškodilo, kdyby se autor a korektor (pokud existuje) podívali třeba na http://www.ujc.cas.cz/poradna/porfaq.htm. jistě by pak nepsali takové perly jako : "...14ti bitových (EFM) symbolů na 8mi bitové ...". V českém jazyce se, narozdíl od některých jiných jazyků, řadové číslovky v psaném tvaru neskloňují.
I odborník v oboru by měl ümět prezentovat výsledky své práce gramaticky správně.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Možná to bude autorovi této (jinak jistě oprávněné) filipiky připadat jako krok stranou, ale svého času jsem zoufale zápasil s různými lupanci, vynechávkami chrastěním a podobnými efekty jak na kopiích CD, tak ve stažených WAV souborech z CD-DA. Ukázalo se, že jde o vzájemnou nekompatibilitu mechaniky a počítače, o chyby v časování sběrnice, problémy s DMA pamětí a kvalitu (typ, délku) propojovacího IDE (ATA/PATA) kabelu. Skutečně všechny tyto součásti sdělovacího řetězce měly na kopírování a stahování CD-DA vliv. Různý, bylo by to na samostatný dlouhý článek, ale měly. Nakonec čtenáři tohoto webu už jistě potkali na Inetu třeba "chrastící" nebo "pauzírovaná" MPčka, což je důkaz, že zdaleka nejsem sám. Pak může takový neználek dospět k závěru, že CDčka kopčená na stolním pálítku jsou lepší. Než výstup z podobně problematické sestavy, jakou jsem měl já, jistě. Jinak rozhodně ne. Na závěr: hledání příčiny takových efektů je čiré zoufalství a ztratíte tím obrovské množství času.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>> jammx:
Pojem "svého času" bys možná měl trochu více upřesnit. Já totiž jeden takový "svůj čas" pamatuji. Bylo to v dobách, kdy CD-ROM mechaniky a CD vypalovačky ještě neuměly CD-DA grabovat tak, aby četly při opakovaných požadavcích na sektor "xy" vždy stejná data. Pak snadno k lupancům docházelo a rozhodně se to nekladlo za vinu špatným kabelům nebo něčemu podobnému - chyba byla prostě a jednoduše přímo v mechanice. Proto vznikl program ExactAudioCopy, který tyto chyby umí eliminovat a data správně navazovat opakovaným čtením a kontrolou jejich sesynchronizování. Ale to je opravdu doba už "dosti dávná" (relativně vzhledem k tomu, že hovoříme o IT prostředí). Dodnes mám doma nagrabovanou MPtrojku, kde se vzhledem k takto špatné mechanice v intervalech několik sekund vzájemně prohazují levý a pravý kanál.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.