Kdy se vyplatí pořídit repasovaný notebook? A kdy raději koupit nový?
Kdy se repas vyplatí?
První, na co nesmíte zapomenout, je fakt, že repasované notebooky vám málokdy poskytnou takový výkon, jako ty fungl nové. I výkon nového notebooku po čase také nebude žádný zázrak, ale pokud je špičkový výkon to hlavní, co od notebooku očekáváte, raději se do repasu nepouštějte.
Nejspíš vás nepřekvapí, že v nabídce repasovaných notebooků narazíte nejčastěji na „lepší“ značky, které s životností stroje počítají i dlouho po uplynutí záruční doby. Na repasovaný notebook ASUS či Acer narazíte těžko, potkáte tam spíš značky DELL, HP, Toshiba či Lenovo (IBM).
Proto jsou repasované notebooky určeny především těm z vás, kteří hledají spolehlivý přístroj v opravdu kvalitním provedení, který vydrží časté přenášení i hrubší zacházení.
Tip: Kvalitní repasované i nové notebooky, počítače i monitory najdete na technimax.cz.
Co byste před pořízením repasu měli vědět?
Pokud se rozhodnete pro pořízení repasovaného notebooku, můžete být překvapeni mile i nemile, proto raději předem počítejte s:
- Vysvíceným displejem. Čím je notebook starší, tím svítivost jeho displeje klesá. Nedá se s tím nic moc dělat a je třeba počítat s tím, že displej repasovaného notebooku nebude svítit naplno.
- Hlučnějším diskem. I když jsou repasované notebooky pečlivě vyčištěny, opotřebovaná ložiska způsobují hlasitější šumění.
- Opotřebovanou klávesnicí a touchpadem. Některé repasované notebooky mají klávesnici vyměněnou, ale pokud tomu tak u vámi vybraného stroje není, počítejte s tím, že klávesnice bude zkrátka trochu „jetá“.
- Sníženou životností baterie.
- Pokud s těmito úskalími počítáte, může vás čekat už jen milé překvapení. Určitě se ale obraťte na prodejce, který vám poskytne na repasovaný notebook záruku alespoň 6 měsíců – jistota je jistota.