Kingston v Praze předvedl 24 GB paměti a SO-DIMMy na 2,133 GHz
Nejprve ke zmíněným HyperX Genesis modulům. K nim Kingston doslova uvádí:
Nový vzhled se vyznačuje tradiční modrou barvou s perforovanou úpravou v military stylu podél horního okraje, podobně jako je to u modulů Genesis Special Edition Grey vyráběných speciálně pro platformu Intel P67 Sandy Bridge.
Mark Tekunoff se také rozpovídal o rozšiřování záběru značky HyperX jako takové. Ta byla původně určena pro paměťové moduly pro nadšence, nyní by se měla objevovat i u produktů v cenově dostupnějších kategoriích (i když low-end to pořád nebude) a hlavně se dostane také na SSD a USB flash paměťové jednotky. Na obrázcích vidíte jednu, která by si možná takové označení rovněž zasloužila, jde o Kingston DT Ultimate 16GB a ten USB konektor není modrý jen tak náhodou, jde totiž o USB 3.0 flash paměť (na detailu konektoru si můžete všimnout patřičných pinů uvnitř).
Z USB 2.0 portu tedy ždíme maximum (je k ní dokonce dodávána rozbočka na dva USB porty kvůli vyšším požadavkům na napájení), na USB 3.0 zvládá 80 MB/s čtení a 60 MB/s zápis (to je limit flash paměti samotné, USB 3.0 port by zvládl víc).
Zpátky k tomu, co nám v Praze předvedl Mark Tekunoff. Na obrázcích vidíte již zmíněnou sestavu s celkem 24 GB RAM, z toho 10 GB už si pro sebe vzala aplikace zpracovávající fotografie do panoramatických snímků (Photoshop s bezplatným doplňkem Hugin).
Co bylo ovšem unikátní, byla HTPC sestava od ASRocku vybavená nejrychlejším mobilním procesorem a dvěma 2GB moduly Kingston HyperX běžícími až na 2,133 GHz, a to, prosím pěkně, na standardních 1,5 V. Na dotěrné dotazy o spotřebě takového řešení Mark pouze suše odvětil, že jeho úkolem je, aby paměti běžely co nejrychleji, o spotřebu že se nezajímá. On svůj úkol splnil, na výrobcích notebooků (případně HTPC) je, aby zajistili chlazení ;-).
Protože se celé podívání obecně točilo kolem fotografování (proto ta hromada paměti ;-), následují už jen … fotografie.