Po čtrnácti letech končí éra pamětí DDR3. Z druhé koleje se přesouvají na třetí, což pro většinu odběratelů znamená pořízení zásob na budoucí výrobu, neboť levnější již nebudou…
V dnešním testu se podíváme na velký Intel Haswell-E z roku 2014, první dostupné procesory na trhu s tehdy novým paměťovým řadičem, který podporuje paměti typu DDR4.
Éra procesorů Skylake pomalu končí, Intel upozornil partnery, že poslední standardní objednávky budou přijímány pouze do konce tohoto roku. Pak už bude záležet jen na skladových zásobách…
Čím se bude lišit Bristol Ridge, náhrada stávajícího APU Carrizo, z něhož vychází? Na to se můžeme podívat díky oficiálním slajdům AMD, které se dostaly do světa dříve, než bylo v plánu…
Skylake oficiálně podporuje DDR4 a DDR3L. Přestože se v souvislosti s tímto procesorem mluvilo i o DDR3 a některé desky jejich podporou disponují, Intel tuto kombinaci nedoporučuje.
Nakoupili jste nedávno 16 nebo 32 GB DDR3 a nechcete se jich při upgradu na Skylake zbavovat jen pro vyšší číslo v názvu DDR4? Možná nebudete muset, AsRock má řešení…
Situace na trhu se nevyvíjí, jak výrobci pamětí předpokládali a důsledkem je hromadění skladových zásob, které vede k poklesu cen. Pro nás je pozitivní zprávou, že do konce prázdnin ještě klesnou.
Letošní rok zřejmě přinese daleko strmější nástup DDR4 pamětí, než se zprvu zdálo. Velkou roli v tom bude hrát procesorová řada Skylake-S, která už klasické DDR3 oficiálně nepodporuje…
Výrobci pamětí se zotavují z důsledků krize, která v posledních letech mnoha značkám způsobila velké ztráty, případně i krach. Přes zlepšování situace a narůstající poptávku ale neplánují snížení cen.
Zhruba 25 % DRAM čipů vyrobených v roce 2015 použije ve svých přístrojích a počítačích firma Apple. Bude tak jednoznačně největším odběratelem této komponenty na světě.