MSI uvádí svou první desku s USB 3.0 a 6Gbit/s SATA
Tím něčím navíc je podpora RAID 0 a 1. USB 3.0 řadič NEC se neliší, jiný zatím není a i zde je totéž, co jinde. Jinak Marvell 88SE9128 je schovaný pod chlazením čipsetu (lehce „vyčuhuje“):
A pokud vás zajímá, jak má MSI připojeny oba řadiče, pak vězte, že úplně stejně jako ASUS – přes čip PLX8608 (pod spodním PCIe ×16 slotem) navěšený na PCI Express ×4 rozhraní čipsetu Intel P55.
Jinak jde o celkem standardní desku se dvěma PCI Express ×16 sloty (oba vedoucí z procesoru), mezi nimi jsou dva PCI a opodál i dva PCI Express ×1 sloty, každý jinak barevný. To má pochopitelně svůj význam, všechny modré sloty umí pracovat na taktu 5 GT/s, černý PCIe ×1 je pouze 2,5 GT/s (modrý PCIe ×1 je tedy vyveden z čipu PLX8608). V BIOSu je dokonce pro tento slot možnost nastavení rychlosti: Auto, Gen2 (5 GT/s) a Gen1 (2,5 GT/s).
P55-GD85 má také PATA řadič, ten je zde zastoupen řadičem JMicron JMB363, který zároveň dělá i jeden eSATA a další interní SATA port. SATA portů je tedy všeho všudy uvnitř devět, eSATA port je kombinovaný s jedním USB portem (takže pokud eSATA zařízení do něj píchnuté s něčím takovým počítá, může si odtud brát napájení). USB portů je mezi „zadními“ konektory celkem osm, z toho dva USB 3.0 a jeden již zmíněný kombinovaný s eSATA (dalších šest lze vyvést příslušnými kabely z desky, pochopitelně jen USB 2.0). Zároveň si můžete všimnout též dvou ethernetových portů, na desce jsou dvě gigabitové síťovky Realtek RTL8111DL. Čip od téhož výrobce se stará také o zvuk, je zde ALC889 vychvalovaný firmou MSI slovy „True Blu-ray Audio“. Volitelnou součástí (nejspíše dle modelu desky) je i FireWire v podání čipu VIA VT6315N (400 Mbit/s).
Deska patří do kategorie „určeno pro hračičky“, jsou zde tlačítka Power, Reset, Direct OC (+ a −) a OC Genie. V části u napájecího ATX konektoru je pak „V_Check Point“, tedy místo, kde můžete měřákem zjišťovat napětí na procesoru, pamětech a čipsetu.
Možná za zmínku stojí i nápis na desce „EuP 2013“. Ten ve stručnosti říká, že deska vyhovuje směrnici EU, která vešla v platnost v roce 2007 a zavádí limity na spotřebu zařízení ve stavu „vypnuto“ a „pohotovostní režim“. Od 7. ledna tohoto roku nesmí některá nově vyráběná zařízení překročit ve vypnutém i pohotovostním režimu spotřebu 1 W, pouze pokud zařízení v pohotovostním režimu poskytuje nějaké informace (např. na displeji), pak jsou limitem 2 W. Do 7. ledna 2013 jsou tyto limity dokonce poloviční (0,5 W ve stavy vypnutém či pohotovostním režimu a 1 W v pohotovostním režimu s informováním (sem patří různé stavové displeje, pokud něco zobrazují). Mezi zařízení, na která se tato směrnice vztahuje, patří kromě spousty domácích spotřebičů také rozhlasové a televizní přijímače, videokamery a videorekordéry, zvukové zesilovače a Hi-Fi rekordéry, domácí kina, hudební nástroje a spousta dalších věcí (více informací zde). Základní deska MSI P55-GD85 vyhovuje přísnější verzi normy, která začne platit až za tři roky. Je otázkou, zda u za těchto podmínek fungují takové věci jako Wake-On-LAN,, protože třeba desky Gigabyte GA-H55M-USB3 a GA-H57M-USB3 mají v BIOSu položku „EuP Support“, která je ve výchozím nastavení vypnuta a v manuálu se píše, že když se zapne (čímž se docílí spotřeby menší než 1 W ve vypnutém režimu), nefungují některé spouštěcí a probouzecí mechanizmy, jako zapnutí klávesnicí či myší a dokonce ani Wake-On-LAN. MSI má v BIOSu položku EuP 2013 a v manuálu mlhavý popis typu „určeno ke snížení spotřeby v režimu AHCI S5“ (režim spánku).
To by bylo asi to nejzajímavější, detailní specifikaci naleznete na webu MSI a pokud jde o cenu, zatím jsme našli něco na poměry MSI trochu dražšího, zhruba 5 200 Kč, tak snad to nebude tak strašné, až se to objeví i v jiných obchodech.