Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Nač televizi, projektor pokryje celou stěnu. Přenosné pořídíte už od 1600 Kč

PR článek
Žijeme v době, kdy prakticky každý touží po co největším obraze, který by navodil atmosféru domácího kina. Bohužel jsou televize příliš limitované, nepraktické a čím větší obraz toužíte sledovat, tím větší kus vašeho obýváku si odseknete. Kýžených předností ale dosáhnete i projektorem.

Technologie televizorů už narazila na své limity. Výrobci už s velikostí obrazu nemohou zajít dále než za současný standard, leda by k zařízením přibalili nafukovač obýváků. Obrazoví fajnšmekři tedy začínají stále více pořizovat chytré projektory, které dokážou standardní FullHD či 4k rozlišení projektovat i přes úhlopříčku 4 metrů. Jděte s dobou.

Aktuálně v internetovém obchodě Gearbest probíhá slevová akce, ve které naleznete desítky projektorů za akční cenu. Vybrali jsme pětici z různých cenových kategorií, které by vás měly zajímat. Od cenově nejdostupnějších po uživatelsky náročnější.

#1 Přenosný projektor VIVIBRIGHT GP80

Vivibright GP80 i přes svojí kapesní velikost dokáže vykouzlit obraz až o velikosti 80 palců, který spárujete s jakýmkoliv zařízením přes HDMI či VGA port. Případně můžete využít některý ze dvou USB slotů k přehrání většiny videoformátů. Rozhodně potěší vybavenost reproduktorem, který se hodí obzvláště na cestách.

Nativní rozlišení 800x480 naprosto odpovídá pořizovací ceně, zdrojový obraz ovšem podporuje až do 1080p standardu. Tento kousek cílí na méně náročné uživatele, kteří se chtějí vyhnout plácání přes kapsu. Pro cestování či občasné přednášky můžeme tento projektor jedině doporučit, pro domácí využití raději zvolte některý z následujících kousků.

#2 Alfawise A8 Smart Projector

Alfawise A8 už je více než jen hloupým přenašečem obrazu, nýbrž chytrým projektorem vybaveným operačním systémem Android 6.0, díky kterému se stává plně samostatným zařízením. Do jeho útrob si můžete nainstalovat populární přehrávací programy, od YouTube až po Kodi, a za pouhých 2400 Kč tak mít multimediální zobrazovadlo s úhlopříčkou obrazu až 100 palců ze vzdálenosti 3 metrů. Bezdrátově jej můžete spojit i se svým mobilním telefonem či notebookem, a ušetřit si tak jednou pro vždy trable s kabely.

V těle projektoru naleznete čtyřjádrový procesor Amlogic S905X, kterému sekunduje 1GB DDR3 paměť RAM a 8 GB NAND flash paměti. Samozřejmostí je vlastní reproduktor, dále porty HDMI, VGA a USB, do kterého můžete vložit buďto flashdisk nebo myš či klávesnici. Nativní rozlišení činí sice 854x480, přežvýká ovšem hravě i FullHD a 4k video. Pro větší nativní rozlišení je zapotřebí zavítat v tomto seznamu k dalšímu kousku.

#3 Vivibright GP100 (slevový kupón: HSC4thD406)

Vivibright GP100 svým poměrem ceny ku výkonu v našem seznamu jednoznačně vyhrává. Obrazem už splňuje WXGA rozlišení 1280x800 pro sledování HD obsahu, který je schopen rozprostřít až přes úhlopříčku 100 palců, tedy gigantických 2.5 metru. Svými 3200 lumeny nabídne krásný živý obraz plný barev a kontrastu. Životnost svítilny činí neuvěřitelných 30 tisíc hodin, tedy i při každodenním osmihodinovém provozu vám vydrží nejméně po dobu 10 let.

Projektor pohání čtyřjádrový procesor ARM Cortex-A53 taktovaný na frekvenci 2.0GHz v kombinaci s grafickým čipem ARM Mali-450, kterému sekunduje 1 GB DDR RAM paměti a 8GB úložiště. Operační systém Android 6.01 umožní z projektoru utvořit samostatné multimediální centrum s populárními přehrávacími programy jako YouTube, Kodi a další. Samozřejmostí je vlastní reproduktor, HDMI, VGA a USB slot.

#4 P8I Smart DLP Projector (slevový kupón: HSC4thD406)

P8I Smart DLP Projector kombinuje kompaktnost s chytrými funkcemi bez kompromisů. V malém těle o velikosti běžného mobilního telefonu naleznete čtyřjádrový ARM procesor Cortex-A7 v kombinaci s grafickým čipem ARM Mali400 MP2. Zařízení běží na operačním systému Android 7.1, který otevírá dveře k široké škále aplikací, kupříkladu Kodi. Domácí kino o celkové úhlopříčce až 3 metry tak můžete nosit doslova v kapse.

Samozřejmostí je vlastní reproduktor, dále porty pro audio, HDMI kabel a sloty pro 2x USB a 1x TF paměťovou kartu. Podporovaný obraz až o 1080p rozlišení při nativním FWVGA můžete rovněž přenášet bezdrátově přes Bluetooth 4.0 nebo prostřednictvím Wi-Fi ze svého mobilního telefonu, notebooku nebo jiného zařízení.

#5 Xiaomi Mi Ultra Short Throw

Desetinásobný cenový skok otevírá bránu ke špičkovému projektoru od Xiaomi, který je schopen vystřelit až 4k obrazový zdroj přes úhlopříčku sahající bezmála ke 4 metrům, a to z bezprostřední blízkosti pouhých 50 centimetrů! Zařízení tak můžete postavit přímo před zeď, nikoliv hledat vhodnou plochu, ze které by svítil.

Nádherný HDR obraz poskytuje lampa o 5000 lumenech a s nativním kontrastem 3000:1, pokrývající 80-85% barevný gamut. Samozřejmostí je možnost bezdrátového přenosu prostřednictvím Bluetooth 4.0 či dvoupásmové Wi-Fi (2.4 GHz + 5 GHz), dále sloty pro dvojici S/PDIF, AV 3.5, USB 3.0, USB 2.0, ARC, dvojici HDMI 2.0 a audio výstup.

Projektor pohání 64-bitový čtyřjádrový procesor T968 Cortex-A53 taktovaný na frekvenci 1.8GHz, kterému sekunduje 2 GB DDR3 RAM paměti a 16GB eMMC Flash úložiště. Zařízení běží na verzi Androidu 6.0 s čistou nadstavbou MIUI TV, která celý zážitek doplňuje o svižné a vzhledově sympatické prostředí.

Všechny aktuálně zlevněné projektory zařazené do výprodejové akce internetového obchodu Gearbest naleznete zde. Sledujte sklady, ve kterých jsou produkty dostupné. Při zvolení českého skladu GW5 vám zboží dorazí do 2 pracovních dní prostřednictvím tuzemského dopravce PPL.