Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Extrémní výprodej dronů! Pořiďte si svého jen za cenu oběda

PR článek
Dron je nejlepším přítelem moderně založeného člověka. V každém z nás se stále skrývá mladistvá duše, která byla dříve fascinována autíčky na dálkové ovládání. Díky současným technologiím můžeme zažívat podobnou nirvánu při ovládání kvadrokoptéry a rovnou je využít v praxi.

Internetový obchod Gearbest spustil masivní slevovou akci, během které pořídíte pětici dronů z různých cenových kategorií za téměř poloviční cenu. Všechny zlevněné drony jsou navíc k dispozici v českém skladě, ze kterého vám je doveze až ke dveřím tuzemský dopravce PPL do 2 pracovních dní. Pojďme si je blíže představit, od těch nejlevnějších kapesních až po profesionální kamerovou techniku.

#1 JJRC H8 Mini 2.4G Brushed RC Drone

Tento kapesní dron může být váš za pouhých 196 Kč, tedy přibližně za cenu obědového menu nebo lístku do kina. Na rozdíl od kinematografu vás ale zabaví na dlouhé týdny až roky. Vlastní videa s ním sice nepořídíte, ale pro první seznámení s drony nebo občasnou zábavu či machrovinky před přáteli se jedná o perfektní volbu.

JJRC H8 Mini 2.4G 4CH se vám vejde do obyčejné dlaně, měří pouhých 11 cm na úhlopříčku. I přesto dokáže vyvádět psí kusy v prudké rychlosti s dosahem až 50 metrů. Ovládání zajišťuje přibalený ovladač, na kterém naleznete přepínač mezi dvěma rychlostmi, tlačítko pro automatický návrat a povel pro 360° piruetku.

#2 LiDiRC L15FW Brushed Waterproof RC Quadrocopter

LiDiRC L15FW patří mezi nejlevnější varianty kvadrokoptér se zabudovanou kamerou, se kterou už pořídíte majestátní videozáznamy z výšky až 100 metrů. Tento model navíc můžete nechat rovnou spárovat se svým mobilním telefonem, aby veškeré záznamy putovaly rovnou tam, kam patří.

Velkou výhodou je voděodolnost, která v případě utonutí uchrání dron až po dobu 5 hodin – spousta času na vylovení. Průtrže mračen můžete v klidu ignorovat. Samozřejmostí jsou opět akrobatické kousky, například kotoul ve vzduchu na všechny strany.

#3 – 8807HD G 2.4GHz Foldable RC Quadrocopter

8807HD se od předchozího modelu příliš neliší, jen nabízí o něco kvalitnější kameru, téměř dvojnásobnou baterii a možnost složení do menších rozměrů. Ovládat jej můžete i pomocí mobilní aplikace, na které si můžete navolit plánovanou cestu. Máte-li ve svém telefonu gyroskop, poslechne dron i na náklony do stran, a zajistí vám tak plynulejší záběry.

Akrobatické kousky jsou opět samozřejmostí. Při ceně 566 Kč se jedná o úžasného společníka, kterého jednoduše sbalíte do svého batohu a bleskurychle vytáhnete, ať už jste na venkovní grilovačce, svatbě nebo na dovolené a toužíte po panoramatickém záběru z ptačí perspektivy.

#4 TIANQU XS809W RC Quadrocopter 2MP WiFi Camera

Oproti předchozím modelům se tímto modelem posouváme v ceně nahoru o necelých 200 Kč. Nabídne však robustnější tělo, elegantnější vzhled a skládací kompaktnost, se kterou se opět vejde i do postranní kapsy batohu. V této cenové kategorii už je ovládání v propojení s mobilním telefonem samozřejmostí.

Videokamera o rozlišení 2MP zajistí o něco kvalitnější snímky, se kterými si můžete dovolit vyletět při natáčení o něco výše při zachování patřičných detailů. Sadu akrobatických kousků s přetáčením do všech stran doplňuje funkce Throwing Flight, kdy stačí dron odhodit a sám se vznese do vzduchu.

#5 Hubsan H501S X4 Brushless Drone

Hubsan H501S X4 je ukázkovým příkladem dronů ze střední cenové kategorie pro pokročilejší uživatele. Přestože se jedná o nejdražší kousek z našeho seznamu, využitím voucheru srazíte jeho cenu o šílených 2400 Kč dolů.

Videozáznamy pořídíte až na vzdálenost 800 metrů, a to při rozlišení 1080p, které je přenášeno 5.8Ghz bezdrátovým signálem pro zachování kýžené přenosové rychlosti. Jelikož tímto pásmem běžně mobilní telefony nedisponují, je přibalen plnohodnotný ovladač s vlastní LCD obrazovkou, na kterém si navolíte veškeré funkce jediným kliknutím.


Veškerý sortiment, který má Gearbest k dispozici v českém skladě k doručení prostřednictvím PPL do 1-2 pracovních dnů, naleznete na stránkách skladu G-W-5.

Tagy: