Nástřel výkonu procesorů AMD FX-Series s jádry „Bulldozer“ a A-Series „Llano“
První obrázek vesměs neříká nic nového, spíše vše shrnuje, hodně věcí z něj už je „veřejným tajemstvím“. Procesory AMD FX-Series s jádry „Bulldozer“ nebudou mít integrovanou grafiku, k těm se bude dávat diskrétní do PCI Express ×16 slotu (případně budou fungovat v deskách s grafikou integrovanou ještě v čipsetu). Z procesorů „Llano“ vzejde řada A8, A6, A4 a také E2, poslední dvě zmíněné si budou dosti podobné.
Druhý obrázek ukazuje jisté měření výkonu „by AMD“, takže tomu věřit můžete, ale také nemusíte, každopádně z něj vyplývá, že nejnadupanější osmijádro od AMD by na tom mělo být výkonem stejně jako nejnadupanější čtyřjádro od Intelu, které se díky Hyper-Threadingu také chová jako osmijádro.
Výkon procesorů bychom si rozhodně představovali lepší (už jen kvůli tomu názvu FX), ale tak ono se to celkem očekávalo. V tomto smyslu by asi bylo marketingově zajímavější označit jeden „Bulldozer“ modul jako jedno jádro schopné zpracovat dvě vlákna, tím pádem by uváděné procesory byly jako u Intelu čtyřjádrové/osmivláknové a se srovnatelným výkonem. Dlužno dodat, že zatím netušíme, o jakém taktu v případě AMD hovoříme. Nicméně stavět výkon AMD osmijádra na úroveň Intelova čtyřjádra je z marketingového úhlu pohledu každopádně „fail“. Ono to totiž mimo jiné znamená, že v jednovláknové práci na tom „Bulldozer“ nebude nijak zvlášť slavně, uvidíme, o kolik bude schopné vylepšené Turbo Core přetaktovávat jednotlivá jádra.
Ze zbytku pak také vyplývá, že např. grafika v AMD A4 APU bude srovnatelná s nejvýkonnější grafikou Intelu, což je zase u AMD „odrazový můstek“, APU vyšší třídy na tom budou o poznání lépe.
Zbývá dodat, že Intel za nějaký čas uvede novou platformu se socketem LGA2011 a jestliže dnešní šestijádro od Intelu bude nejvýkonnějším „Bulldozerům“ ukazovat záda (jakože ano), pak záda nejvýkonnějšího procesoru pro LGA2011 v době uvedení žádný „Bulldozer“ procesor ani nerozpozná. Intel tak kromě dodržování „Moorova zákona“ poctivě dodržuje i vlastní slogan „Leap Ahead“, a to už od uvedení prvních Core 2 procesorů („Conroe“). Stále marně čekáme na to, až se AMD podaří to, co před pěti lety Intelu, tedy uvedení mikroarchitektury, která předčí (nebo alespoň dožene) konkurenci. „Bulldozer“ to zatím nebude a můžeme se skoro vsadit, že to nebude ani jeho chystaná vylepšená verze.