Nástupce Zenu cílí na vyšší IPC i takty
„Zen, Ryzen, byl nejhorší možný scénář. Kombinace zcela nové architektury na zcela novém procesu. Takže nejhorší situace, která mohla nastat, a dopadlo to dost dobře. Dá se dostat přes 4 GHz. Pracujeme na zlepšení […] situace postupně vypadá lépe. Nemohu být konkrétní ohledně IPC, ale jde o prvek, na který jsme se zaměřili. K využití máme rezervu v podobě taktovacích frekvencí a zaměřili jsme se na to, aby se zlepšil i výkon v každém taktu. […] Čeká nás skvělý rok 2018, máme za sebou skvělý rok 2017 a uvidíme, jak se věci vyvinou dál.“
Tolik ke klíčovým větám Dona Woligroskiho. Těžko se však dávají do spojitosti s roadmapou, kterou AMD v první polovině roku zveřejnila:
Woligroski zdůrazňoval, že Zen přišel na novém procesu, jako by jeho nástupce s vyšším IPC měl zůstat na stávajícím, tedy 14nm. Jenže z roadmapy je zřejmé, že na (vylepšeném) 14nm procesu má být vyráběný jen samotný Zen, přičemž nová architektury přijde se 7nm výrobou. Plánuje AMD nasadit 7nm výrobu ještě před koncem roku 2018? Skoro to tak vypadá. Pak ale můžeme jen stěží odhadovat, na co naráží zmínka „14nm+“ v roadmapě. Skoro to vypadá, že na rok 2018 není plánovaný refresh současných modelů vyráběný vylepšenou verzí procesu, ale že se onen proces s pluskem bude týkat APU Raven Ridge, přičemž stávající 14nm (Ry)zen nahradí až 7nm nástupce s novou architekturou.
Zdá se, že cílem Zen 2 tedy bude kombinace vyššího IPC a taktů. O nárůstu v počtu jader Woligroski nehovořil. Přesto informace z některých zdrojů naznačovaly, že by mohlo dojít k nárůstu počtu jader v modulu. Tomu ale zatím nic nenasvědčuje. AMD již koncem května potvrdila, že ještě v letošním roce plánuje provést tape-out 7nm procesorů (a grafických čipů). Mezi tape-out a vydáním obvykle uteče téměř rok, takže i z optimistického hlediska nelze čekat 7nm procesory AMD dříve než během příštího podzimu, z realistického hlediska v zimě.