Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Něco o 45nm procesorech AMD, socketech a DDR3 pamětech

Zrejme dobrej oddil ta Fudzilla, takhle hulit travu za bileho dne, to je jitrnice jakou svet nevidel.....:o)))))))))
 
PS: Prosim vsechny prispevovatele aby se maximalne tak pousmaly a nerozvijeli dale me OT...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Intel ma LGA775 uz snad 5 let a jeste mu nezvoni umiracek, zatim co amd za 5 let pustil k vode uz 3 sockety a ted jsou tu uz reci o AM3 a k vode pujde ctvrty? Ne zeby na tom az tak zalezelo, v podstate porad menim naraz desku i procesor, ale predsi jen to nevypada dobre kdyz furt meni socket.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>> Boogie:
A co je platné, že má Intel pořád jeden socket, když zdaleka neplatí, že co do něj jde strčit, to v něm poběží?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To WIFT
LGA775 podporuje obvykle všechny procesory pro tuto patici sestupně není tedy problém na nejnovější desce rozjet nejstarší celerony nebo P4 pro LGA775. Směrem nahoru to bývá trochu horší - starší desky nerozjedou C2D vůbec - chybí jim příslušné napájení, nebo je zde omezení dané čipsetem - obvykle omezení v FSB. Tedy něco podobného jako se píše u AMD - procesor lze použít i na starším čipsetu (u AMD jde spíš o socket),ale nevyužijete jej naplno :-)
U AMD také zdaleka neplatí, že co do socketu jde použít také skutečně poběží....

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>> xxl:
Myslím, že je trochu rozdíl mezi tím, když deska nerozjede procesor vůbec ("starší desky nerozjedou C2D vůbec - chybí jim příslušné napájení, nebo je zde omezení dané čipsetem - obvykle omezení v FSB") a když deska rozjede procesor s omezenými možnostmi ("procesor lze použít i na starším čipsetu (u AMD jde spíš o socket), ale nevyužijete jej naplno").
Spíše se na to ale dívejme jinak - nová deska a starší procesory. Neznám desku se socketem AM2+, která by nefungovala se staršími Athlony a Semprony. Naopak není problém najít novou desku s čipsetem Intel (P45, X38, X48), kde nepojedou procesory s 533MHz sběrnicí.
Ale asi bych to neřešil, protože druhá nastíněná situace je v podstatě blbost - kdo by si kupoval novou desku proto, aby do ní dával starý procesor? ;-) Spíše si v daný moment koupím takovou desku, o níž vím, že podporuje budoucí procesory. Proto jsem před necelým rokem zvolil desku na platformě AMD se socketem AM2+ a čipsetem AMD 790FX, protože vím, že do ní klidně za rok dám fungl nový 45nm procesor určený primárně pro socket AM3 a on v ní pojede s minimálními omezeními (jako jsou DDR3 paměti, což mě "fakt trápí" ;-). Naproti tomu budoucí Core i7 do současné desky nenapchám ani komínem. A vzhledem k tomu, že můj mobilní Athlon XP už byl v té době hodně udýchaný, potřeboval jsem v upgradovat hned s rozumným výhledem na budoucí upgrady, abych nemusel za chvíli zase kupovat novou desku - a že by se mi Core i7 líbil, ne, že ne ;). Ale jaksi jsem se rozhodl oželet být "Leap Ahead" a udělal "Smarter Choice".

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

to WIFT
Ne vždy to takhle funguje - znám pár případů, kdy si známí pořídili desku od AMD právě s výhledem do budoucna a po přechodu na AMD dvojjádro neřešili nic jiného než problémy se stabilitou Nakonec stejně nezbylo než koupit new desku i když ta předešlá měla to dvojjádro oficiálně podporovat. Tj tenhle problém se týká jak AMD tak Intelu a vyzdvihovat jednu platfotmu vůči druhé v tomhle případě nemá opodstatnění.
Nová patice u Intelu mi zrovna moc radosti nedělá, nicméně integrovaný řadič si vybírá svou daň. Pravděpodobně se nic nového pro LGA775 už neobjeví a tak nezbyde než koupit new desku, procesor a RAM. Z new technologií mě přitom láká jediné - návrat k HT (nebo HTT :-))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>> xxl:
Právě proto jsem se Boogieho ptal, na co je dobré, že má firma jeden socket, když není záruka, že co do něj jde strčit, to tam pojede? A je úplně jedno, kterého výrobce si vybereš ;). Prostě mít jeden nebo tři sockety za 5 let neřeší vůbec, ale naprosto vůbec nic.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.