Největší britské knihkupectví končí s Amazon Kindle pro bídné prodeje
Éra boomu čteček elektronických knih je dávno za námi. Z této třídy produktů se stala běžná věc, čtečky lze koupit v široké nabídce, pod 2 tisíce Kč si vyberete s přehledem, nemluvě o akcích, které mívá třeba právě Amazon na čtečky Kindle, kdy to může vyjít ještě o dost levněji. Nicméně pokud má člověk třeba Kindle 3 (±2 :-), pak nemá moc důvodů k upgradu. Ano, od té doby přibyly dvě hlavní inovace, a sice LED podsvícení a dotykové ovládání, ale ani jedno není z oné příslovečné kategorie „must-have“.
A i kdyby, tak LED podsvícení i dotykové ovládání má už posledních několik generací. Inovace u displeje s elektronickým inkoustem pak nejdou nijak zásadním tempem, takže i staré čtečky s rozlišením typu 600×800 jsou dodnes plně použitelné a není nutné se hnát například za modely s rozlišením 1050×1400 při stejné či podobné úhlopříčce.
Největší britské knihkupectví Waterstones tak ukončilo prodeje čteček Kindle, neboť byly dlouhodobě bídné bez vidiny na zlepšení. Čtečky Kindle tak mizí z regálů Waterstones, aby uvolnily místo tomu, co se prodává lépe: papírovým knihám.
Ano, čtečky Kindle byly svého času tahákem prodejců, zejména v dobách, kdy přišel skutečný boom (někdy kolem Kindle 3, pokud se nepletu) a Kindle byl i častým dárkem k Vánocům či narozeninám. Jenže lidem funguje mnohdy dodnes. A to vůbec nemluvme raději o trendu, kdy mnozí lidé prostě postupem doby zjistili, že klasická tištěná kniha jim dává ono nepopsatelné „něco víc“ než displej přístroje s nahranými stovkami či tisíci knih.
Bavíme se ale o čtečkách. To, že se jimi trh nasytil, znamená také druhou stranu mince: prodejům e-booků se stále daří.