OLPC notebook XO 1.75 je na ARMu rychlejší než s x86 procesorem
Ono je to celkem očekávatelné. Trend střetávání výkonnostních křivek procesorů ARM a Intel Atom je zřetelný už nějaký čas a výkon AMD Geode LX má do Atomu dost daleko, spíše se svým výkonem dá zařadit odhadem někam k Pentium II až Pentium III.
Marvell Armada 610 obsahuje ARMv7-based jádro Marvell Sheeva běžící na 1 GHz s 256 kB L2 cache, 2D/3D grafiku, hardwarový dekodér/kodér MPEG-4, MPEG-2, H.263 i On2 videa, akcelerátor bezpečnostních funkcí (AES, DES, 3DES, SHA-1, MD5), zvukový řadič, paměťový řadič (DDR a zřejmě i DDR2), USB 2.0 i SD/MMC řadič a další drobnosti. V podstatě jde o procesor typu „System-on-Chip“ (SoC), což z něj dělá vhodného kandidáta právě pro nasazení do OLPC.
Edward J. McNierney říká, že XO s procesory AMD Geode byly „5W laptopy“, později s VIA procesory šlo o „4W laptop“ a nyní s ARMy už jde o „2W laptopy“. Notebook nese 1 GB paměti a 4 GB flashového úložiště a operační systém (jede na tom Fedora Linux) s rozhraním Sugar je na tomto notebooku rychlejší než předchozí verze s procesory AMD či VIA. Výroba ve velkém je plánována někam zhruba na polovinu tohoto roku a postará se o ni firma Quanta Computer. Neméně zajímavé je, že celá hardwarová platforma je open source a může ji tak vytvářet či upravovat kdokoli, zatím to ale nikdo neučinil. Není také problém bootovat z SD karty, open source je i BIOS tohoto notebooku, takže se dá očekávat, že se časem přidá i Microsoft se svými plnohodnotnými Windows pro ARM, když už dříve cpal do XO svůj systém Windows XP.