Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Fedora

Fedora 27 zanedlouho, dostává podporu AAC

Posledních několik měsíců bylo pro Fedoru velmi bouřlivých. Jako distribuce de facto vyvíjená americkou společností ctí softwarové patenty a těch hodně vypršelo, u jiných se musí najít odlišné cesty.
nepřehlédněte
Serious Sam 3

Wayland vs X.Org na Fedoře 27: rozdíly v 3D výkonu nepodstatné

Vydání sedmadvacáté Fedory je na spadnutí a tak se díky testům serveru Phoronix můžeme podívat, jak si vede server Wayland oproti serveru X.Org ve 3D.

Vyšla Fedora 26

Šestadvacátá Fedora není natolik revoluční jako pětadvacítka, ale i tak stojí za pozornost už jen proto, že nese novější kernel a další vylepšení.

Více Linuxu ve Windows 10: Ubuntu, Fedora i openSUSE

Možnost provozovat Ubuntu ve Windows 10 byl jen pilotní projekt. Microsoft v rámci Windows Subsystem for Linux nově nabízí také Fedoru a openSUSE.

Fedora 25 s Waylandem je tu

Jedna z největších změn v historii Linuxu vůbec je tu. Fedora 25 jako první velká distribuce nepoužívá jako výchozí zobrazovací server X, ale Wayland.

Fedora 24 nabízí plně použitelný Wayland!

Po mnoha odkladech přichází 24. vydání linuxové distribuce Fedora, kterou z 99 % tvoří lidé v Red Hatu.

Ani Fedora 24 nepřejde na Wayland

Dlouholetá mýdlová opera linuxového světa i nadále pokračuje. X.Org se drží zuby-nehty, ale jde nejspíš o poslední tažení. Wayland letos, nebo až v roce 2017?

Chapeau 23 - linuxová distribuce na bázi Fedory

Fedora je fajn, ale příliš open-source. Přichází tak nové vydání distribuce distribuce Chapeau, která je vlastně Fedorou obohacenou o patentované kodeky, uzavřené věci jako Adobe Flash či Steam,...

Fedora 23 je venku

Nejnovější vydání „fidorky“ přináší, jak jinak, nejnovější verzi desktopu GNOME. Tvůrci také přecházejí na Python 3, což přináší i kompletně přeportovaný instalátor Anaconda do tohoto jazyka.

AMD chystá levnou vývojářskou desku s 64bit ARM Opteronem

Na Red Hat Summitu v Bostonu ohlásila AMD novou vývojářskou platformu, stavějící kolem jejího 64ibtového ARM Opteronu A1100 se čtyřmi CPU jádry.

Vyšla Fedora 22 s řadou novinek

Po půl roce vývoje přichází Fedora 22, Red Hatova zkušební loď a distribuce, která silně staví na GNOME, Waylandu a dalších in-house technologiích.

Po dlouhých odkladech přichází Fedora 21

Jednadvacítka je pro Red Hat přelomové vydání. V rámci iniciativy Fedora.next přichází jako první ve třech speciálních variantách: cloudové, serverové a desktopové (workstation). Fedora 21 změní...

Fedora zahazuje podporu starých GPU

S blížícím se vydáním Fedory 21 přichází do finále i plány na poli ovladačů pro grafické čipy. Fedora již dříve avizovala, že zahodí podporu těch, které neumí DRM/KMS.
OpenCL logo velké

Fedora 21 přinese otevřené OpenCL, Ubuntu 14.10 nikoli

Jedna z hlavních překážek rozvoje GPGPU na Linuxu, a sice nedostatek kvalitních ovladačů GPU a otevřené implementace OpenCL, padne s vydáním Fedory 21. Ubuntu 14.10 se ale nepřipojí.

AMD předvedla APU Opterony „Berlin“ pod Linuxem

Stalo se tak přímo na Red Hat Summitu 2014, kde AMD ukázala chystané Steamroller / GCN APU na Fedora Linuxu.

Stránky