Oracle představil 32jádrové procesory SPARC M7 s 256 vlákny
SPARCy se vyvinuly ve specifickou záležitost stále více optimalizovanou pro softwarové potřeby Oraclu. Neměla by tedy překvapit výbava vlastnostmi jako „Security in Silicon“ (pokročilá ochrana proti napadení systému a šifrování přímo v hardwaru CPU) či „SQL in Silicon“ (optimalizace návrhu pro běh databází) a s tím související vysoký výkon v enteprise nasazení, velkých datech či cloudových aplikacích.
Vůbec poprvé je součástí návrhu čipu systém zabezpečení operační paměti s realtime kontrolou přístupu programů k datům v paměti. Tato schopnost procesorů je již automaticky využívána v rámci Oracle Databse 12c. Šifrování má též podporu v hardwaru, ve všech 32 CPU jádrech. Podporovány jsou AES, DES, SHA a další, aplikace, které šifrování používají, tak automaticky dostávají tuto hardwarovou akceleraci.
Podpora SQL je opět součástí všech procesorových jader, akceleruje klíčové funkce, kritické funkce jsou v hardwaru podporovány novými koprocesory (dekomprese paměti, skenování paměti, skenování rozsahu, filtrace apod.). Oracle díky tomuto přesunu výpočetně náročných funkcí na specifický hardware hovoří o 10násobném výkonu. Vše opět podporováno v rámci Oracle Database 12c.
Procesory SPARC M7 jsou dodávány jako součást serverů SPART T7 a M7 a také v rámci Oracle SuperCluster M7. Procesory běží na frekvenci 4,13 GHz a nesou 16+16kB L1 cache, 256kB instrukční L2 na každou čtveřici jader + 256kB datovou L2 na každou dvojici jader a 64MB L3 cache na celý procesor. Konfigurovat lze v rámci M7-16 serverů až 16procesorové systémy (tedy celkem 512 jader / 4096 vláken). Každý procesor podporuje až 16 DIMM slotů (16/32GB DDR4 moduly), v rámci M7-16 lze osadit až 8 TB DDR4 paměti a také až 48 PCI Express 3.0 ×16 karet (lowprofile). Dostupnost je okamžitá.