Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Oracle

Chcete programovat v Javě, a to nejen pro své osobní potěšení, ale i komerčně? Potom si dejte pozor, co si instalujete do svého počítače!
Oracle, IBM, ale dost možná i Microsoft pro své systémy volí AI akcelerátory od AMD. V případě Oracle jde o nečekanou změnu: Ještě v březnu totiž tvrdil, že infrastrukturu postaví na hardwaru Nvidie…
Larry Ellison, Oracle
Oracle akorát před Dnem práce v USA propustil zhruba 1 až 1,5 tisíce zaměstnanců, zčásti lidí ze SPARC týmu, z většiny ale byli odejíti vývojáři Solarisu.
Oracle pomalu směřuje k finální verzi Javy EE 8.x. Po jeho vydání by rád projekt předal nějaké open-source nadaci.
Intel Roadmap Xeon Itanium modular
Úplně poslední Itania "Kittson" míří na trh, přičemž nepředstavují žádný zásadní pokrok oproti téměř 5 let starým Itaniím "Poulson". Je čas udělat Itaniím pá-pá.
Vleklý spor, který má Oracle s Google ohledně použití Javy v Androidu, pokračuje. Nyní u soudu svědčil bývalý šéf Sun Microsystems, Jonathan Schwartz. jeho svědectví bylo jasně ve prospěch Googlu.
Mark_Shuttleworth
Licence GNU GPLv2, pod kterou je licencován Linux, je nekompatibilní s licenci CDDL, pod kterou Oracle nabízí souborový systém ZFS. Sen o plnohodnotném začlenění ZFS do Linuxu je tak nadále jen snem.
 
CDRnepřehlédněte
Věříte bezpečnosti protokolu iMessage? Vyvedeme vás z omylu a přidáme i další zranitelnosti, se kterými Apple bojuje. Díry jsme ale našli i u Microsoftu a Oraclu! Představíme vám také nový způsob...
Java logo
Právní bitva dvou „too big to fail“ US korporací pokračuje další „veselou historkou“. S tou přišel Oracle, kterému leží v žaludku že Google v Androidu používá určitou variantu Javy, na kterou se...
Larry Ellison, Oracle
Na Oracle OpenWorldu 2015 se neukázalo jen vedení Intelu, ale také samotný Larry Ellison a nové SPARCy. Řada M7 přináší v jednom CPU 32 fyzických jader a 8× HT, tedy 256 současně běžících vláken.
Se čtyřkovou řadou VirtualBoxu jsme strávili necelých 5 let a tak je nejvyšší čas se posunout výše. VirtualBox 5.0 přináší řadu důležitých novinek, které zlepší jak výkon, tak komfort používání.
CDR
obama-logo
Barack Obama se v pátek veřejně vyjádřil k budoucnosti špionážních programů NSA. Jeho gesto zní jasně - k žádné zásadní změně nedojde, programy potřebujeme tak, jak jsou.
CDR
Database-Bug
Javu používá dnes skoro každý. Proto je častým cílem hackerů a proto také nikdo nezávidí Oraclu její zabezpečování. Minulý týden si pro nás připravili aktualizaci mnoha chyb. Podíváme se také na...
OpenZFS logo
Po převzetí Sunu Oraclem dostaly na zadek mnohé původně open-source projekty, ať již Java, MySQL, OpenSolaris, nebo právě souborový systém ZFS. Nový projekt sám sebe označuje za jediného skutečného...
CDR
cyber-logo
Týdenní bezpečnostní bulletin internetového magazínu CDR. Moderní trendy počítačové bezpečnosti a hlídací pes nově objevených kritických chyb ve vašem softwaru na jednom místě.