Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Oracle

Larry Ellison, Oracle

Oracle propustil přes 1 tisíc lidí, včetně dlouholetých vývojářů Solaris

Oracle akorát před Dnem práce v USA propustil zhruba 1 až 1,5 tisíce zaměstnanců, zčásti lidí ze SPARC týmu, z většiny ale byli odejíti vývojáři Solarisu.

Oracle Java EE bude otevřená

Oracle pomalu směřuje k finální verzi Javy EE 8.x. Po jeho vydání by rád projekt předal nějaké open-source nadaci.
Intel Roadmap Xeon Itanium modular

Intel uvedl Itanium 9700, poslední svého druhu

Úplně poslední Itania "Kittson" míří na trh, přičemž nepředstavují žádný zásadní pokrok oproti téměř 5 let starým Itaniím "Poulson". Je čas udělat Itaniím pá-pá.

Bývalý šéf Sunu Jonathan Schwartz podpořil Google v Java sporu s Oracle

Vleklý spor, který má Oracle s Google ohledně použití Javy v Androidu, pokračuje. Nyní u soudu svědčil bývalý šéf Sun Microsystems, Jonathan Schwartz. jeho svědectví bylo jasně ve prospěch Googlu.
Mark_Shuttleworth

Dle FSF a RMS není ZFS na Linuxu slučitelné s GPL

Licence GNU GPLv2, pod kterou je licencován Linux, je nekompatibilní s licenci CDDL, pod kterou Oracle nabízí souborový systém ZFS. Sen o plnohodnotném začlenění ZFS do Linuxu je tak nadále jen snem.
CDRnepřehlédněte

SecUpdate: Chcete bezpečí? Vyhněte se iMessage! Nechcete hesla? Pojďte k Yahoo!

Věříte bezpečnosti protokolu iMessage? Vyvedeme vás z omylu a přidáme i další zranitelnosti, se kterými Apple bojuje. Díry jsme ale našli i u Microsoftu a Oraclu! Představíme vám také nový způsob...
Java logo

Google už na Androidu vydělal 31 miliard dolarů, tvrdí Oracle

Právní bitva dvou „too big to fail“ US korporací pokračuje další „veselou historkou“. S tou přišel Oracle, kterému leží v žaludku že Google v Androidu používá určitou variantu Javy, na kterou se...
Larry Ellison, Oracle

Oracle představil 32jádrové procesory SPARC M7 s 256 vlákny

Na Oracle OpenWorldu 2015 se neukázalo jen vedení Intelu, ale také samotný Larry Ellison a nové SPARCy. Řada M7 přináší v jednom CPU 32 fyzických jader a 8× HT, tedy 256 současně běžících vláken.

Oracle vydal VirtualBox 5.0

Se čtyřkovou řadou VirtualBoxu jsme strávili necelých 5 let a tak je nejvyšší čas se posunout výše. VirtualBox 5.0 přináší řadu důležitých novinek, které zlepší jak výkon, tak komfort používání.
CDR
obama-logo

CDR SecUpdate 3 - Obama: v pozměněné formě budeme špehovat dál, jinak to nejde

Barack Obama se v pátek veřejně vyjádřil k budoucnosti špionážních programů NSA. Jeho gesto zní jasně - k žádné zásadní změně nedojde, programy potřebujeme tak, jak jsou.
CDR
Database-Bug

CDR SecUpdate 42 - Java dostává opravy 51 kritických děr | Apple iMessage...

Javu používá dnes skoro každý. Proto je častým cílem hackerů a proto také nikdo nezávidí Oraclu její zabezpečování. Minulý týden si pro nás připravili aktualizaci mnoha chyb. Podíváme se také na...
OpenZFS logo

OpenZFS: vývoj souborového systému ZFS pod open-source licencí

Po převzetí Sunu Oraclem dostaly na zadek mnohé původně open-source projekty, ať již Java, MySQL, OpenSolaris, nebo právě souborový systém ZFS. Nový projekt sám sebe označuje za jediného skutečného...
CDR
cyber-logo

CDR SecUpdate 17 - Novodobí obchodníci se smrtí prodávají vládám kyberzbraně

Týdenní bezpečnostní bulletin internetového magazínu CDR. Moderní trendy počítačové bezpečnosti a hlídací pes nově objevených kritických chyb ve vašem softwaru na jednom místě.
Java logo

Oracle: Java 8 se odkládá na příští rok, Java 9 až 2016

Gigant Oracle přistoupil k jedinému logickému kroku s neustále děravou Javou, který připadal v úvahu. Vydání verze 8 se odkládá na příští rok a devítka nás čeká až za 3 roky...
CDR
windows8-secup-logo

CDR SecUpdate za 13. týden - Do Windows 8 se dostane každý a jednoduše - přes...

Týdenní bezpečnostní bulletin internetového magazínu CDR. Moderní trendy počítačové bezpečnosti a hlídací pes nově objevených kritických chyb ve vašem softwaru na jednom místě.

Stránky