Panasonic a UMC chystají sériovou výrobu 40nm ReRAM
To představuje poměrně razantní vývoj v nasazování nových výrobních procesů do tohoto nadějného typu nevolatilních pamětí (nepotřebují napětí pro udržení informace). Panasonic Semiconductor Solutions s velkou slávou rozjížděla výrobu ReRAM 180nm procesem v roce 2013, nyní o řekněme necelé čtyři roky později tedy značně pokročila.
Výrobu zadává u „druhosledové“ tchaj-wanské „pekárny“ United Microelectronics (UMC), přičemž jde o výsledek společného technologického vývoje. Aktuální zpráva říká, že firmy dosáhly prvních ověřovacích sérií s vysokou spolehlivostí na uvedeném výrobním procesu.
Aktuálně Panasonic nabízí ReRAM v podobě řady 8bitových mikropočítačů MN101LR, které nacházejí uplatnění třeba v přenosných zdravotnických přístrojích. Výhledově by se ale resistivní paměti mohly objevit třeba v přenosných terminálech, internetu věcí apod. Nějakou dobu si na nové 40nm čipy ještě počkáme, Panasonic předpokládá, že produktové vzorky slezou z výrobních linek někdy v příštím roce, kdy na ně naváže rozjezd sériové výroby.