Podrobnější pohled
Kapitoly článků
Co je pod kapotou již víme, nyní je pravá chvíle podívat se, jaká je ta kapota. LCD panel má poměr stran 16:9, klávesnice se i díky 15,6palcové velikosti věšla na notebook včetně numerického bloku (píšeme si plus).
Její provedení je velice nízkozdvihové, připomíná mi to klávesnice ze současných MacBooků (prosím "masoxáky" o potvrzení/vyvrácení této domněnky v diskusi), velmi dobře se mačká i na okrajích kláves, kdy sice dochází k naklonění klávesy, ale přesto k jistému a rozlišitelnému stisku. S ohledem na nízký ~2,5mm zdvih je třeba s klávesnicí chvíli pracovat, než si na to zvyknete, ale rozhodně je to o mnoho řádů lepší klávesnice než na netbooku Aspire One.
Touchpad je utopený o necelý milimetr, tlačítka nejsou hmatově oddělena, samozřejmě po okrajích podporuje scrollování. Chválíme tlačítko pro jeho vypnutí (a píšeme si opět plus). Nad klávesnicí je čtveřice indikačních diod pro WiFi, zálohování, baterii a disk. První tři jmenované slouží pro zapnutí/vypnutí WiFi, spuštění Acer Backup Manageru a přechodu do úsporného režimu.
V levé horní části je ON/OFF tlačítko, v pravé pak vysouvání DVD mechaniky.
Na "přední bočnici" je pouze čtečka paměťových karet. Patří mezi to nejrychlejší, co jsme kdy v testu měli, z 8GB SDHC Class 6 karty Patriot (mimochodem, jestli mě zrak nešálí, tak se dá v tuto chvíli koupit už za nádherných 400 Kč, kde jsou ty doby, kdy jsme za tuto cenu kupovali balík 3,5" disket s celkovou kapacitou 14,4 MB :-) čte rychlostí ~19MB/s a zapisuje na ní vynikajících 12,7MB/s (samozřejmě souvislý zápis dat)! Píšeme si plus.
Vzadu nic nenaleznete, sem se vyklápí horní víko.
Levý bok disponuje zámkem Kensigton, třemi USB porty, HDMI a VGA výstupy a také zvukovými konektory (nestraší "u pupku", takže si píšeme plus).
Pravá část nese jeden USB port, konektor síťové karty a napájecí zdířku. Zbytek zabírá DVD mechanika.