Připojení k PC a upgrade firmware
Kapitoly článků
Připojení k PC
Připojení k počítači přes rozhraní USB je realizováno vestavěným výsuvným USB konektorem. Přehrávač se po připojení chová stejně jako flashdisk (podporuje USB mass storage), tedy pod Windows 2000/ME/XP a Mac OS není potřeba instalovat žádné ovladače, pod Windows 98 je nutné ovladač doinstalovat. Spojení s PC funguje i s vyjmutou baterií.
Použitý systém souborů může být pouze FAT16, jiný není podporován. Při zformátování na FAT32 funguje jen jako flashdisk.
Přenosová rychlost
V benchmarku, na který jsem použil Sisoft Sandra, dosáhla maximální přenosová rychlost shodně necelých 1100 kB/s při čtení i zápisu velkých několikamegabajtových souborů. U menších souborů (desítky až stovky kB) klesá především rychlost zápisu a to i hodně pod 500 kB/s. Tyto hodnoty nejsou nijak závratné, ale vzhledem ke kapacitě 256MB lze celou paměť zaplnit už za 4 minuty.
Upgrade firmware
Na webu výrobce je ke stažení utilita pro upgrade firmware (určená pro Windows). Bohužel s ní jsem vždy skončil na dialogovém okně vyzývajícím k připojení přístroje. Přehrávač sice připojit šel, ale s prográmkem to ani nehnulo.
Napájení a výdrž
Použitá mikrotužková baterie (AAA), je vhodnou volbou pro ty, kteří tento typ napájení preferují spíše než baterii vestavěnou, která vyžaduje pro dobití připojení k USB portu nebo do nabíječky. Při použití sady akumulátorů se lze dostat na velmi vysoké hodnoty výdrže a stále je tu možnost v případě potřeby koupit kdekoliv suchý článek. Udávaná výdrž na 1 AAA baterii je 15 hodin (předpokládám opět měření v laboratorních podmínkách: nepřetržité přehrávání MP3 128 kb/s, poloviční hlasitost, bez podsvícení displeje), mě vydržel přístroj hrát něco kolem 11 hodin, ale to jsem ho poměrně dost trápil a používal ve velké míře podsvícení displeje a také nahrávání, které zvyšuje spotřebu.