Prodeje hardwaru jdou prudce dolů, obavy z nedostupnosti úložišť mizejí
Určitým signálem byl již fakt, že samotné zavření výrobních kapacit v Číně nevedlo k nijak dramatické situaci - u některého hardwaru se sice dočasně zhoršila dostupnost, ale šlo spíše o drobný výkyv. Výpadek ve výrobě byl totiž téměř vykompenzován poklesem poptávky. Jenže, podle informací webu DigiTimes se pokles poptávky prohlubuje. V Číně, kde již výroba běží, spadl meziročně, tedy oproti loňskému prvnímu kvartálu, na polovinu.
V případě západních zemí se teprve naplno projeví. Přestože DigiTimes hovoří o zprávách od výrobců základních desek a grafických karet, kde má redakce dlouhá léta kontakty, očekává se, že stejně se situace projeví i u dalších typů komponent.
V Číně se očekává, že se poptávka začne zlepšovat až v červenci, což by v případě západu mohlo znamenat, že se situace srovná až díky předvánoční sezóně. Obavy o nedostatek hardwaru a rostoucí ceny kvůli silnému nárůstu poptávky se překlopily v obavy o zajištění vůbec nějakého odbytu. Očekávalo se, že u SSD, RAM a dalších zařízení vznikajících na linkách tradičních výrobců pamětí, vyletí kolem pololetí cena, neboť se poptávka dostane vysoko nad možnosti výrobních kapacit. Podobné to bylo s procesory, grafickými kartami a dalšími produkty, které jsou ovlivněné výrobními linkami nových procesů (TSMC, Samsung) nebo výrobními linkami pamětí (Samsung, Hynix, Micron ap.).
Nyní je situace opačná a výrobci (ať už to byl záměr nebo důsledek výpadku výroby) jsou nakloněni spíše odkladům nových produktů a omezené výrobě, neboť už zásoby stávajícího hardwaru na skladech se mohou prodávat až dvakrát déle, než se předpokládalo.