Takto budou vypadat Radeony RX 460 a RX 470
Radeon RX 460 ponese 14 výpočetních bloků (896 stream-procesorů), 56 texturovacích jednotek a 128bit sběrnici, kterou budou připojené 2 GB paměti GDDR5. Online můžete narazit na slajdy, které hovoří i o 16 výpočetních blocích. V prezentacích AMD se skutečně objevily oba údaje - máme ale oficiální cestou potvrzeno, že správný údaj pro Radeon RX 460 je 14 CU. Plných 16 CU zřejmě AMD ponechává pro jiný model (uvažovat lze o zakázce pro Apple, nebo mobilních čipech, pro které je z energetického hlediska vhodnější více výpočetních bloků na nižších frekvencích, případně může být plných 16 CU šetřeno pro Radeon RX 465, který očekáváme v příštím roce).
Karta na snímku, oproti původnímu (úvodnímu) slajdu doznala vizuální změny. Důvodem je použití jiného referenčního chladiče s většími lopatkami. Lze narazit na názory, že jde o stejný chladič, jaký je známý z Radeonu Nano, ale tato informace je nepravdivá a důvody k jejímu zpochybnění jsou přinejmenším dva. Radeon Nano je high-endový produkt s TDP 175 wattů, na což je dimenzovaný nákladný chladič složitě kombinující vapor-chamber s plochými heatpipe. Radeon RX 460 není ani karta s 75W TDP, ani high-endový produkt, aby podobné řešení bylo nutné nebo vůbec finančně průchodné. Ze snímku je navíc patrné, že pod lopatkami chladiče prosvítají radiální žebra, tedy podobná jako u původního návrhu chlazení (v úvodu), ale delší. Paralela s Nano tedy zůstává u rozměrů, designu a velkého průměru ventilátoru, kterému k odvodu tepla postačí nižší otáčky a tomu adekvátně nižší hlučnost.
Chladič Radeonu Nano pro srovnání
Podle informací redakce WCCFTech bude Radeon RX 460 v referenčním provedení stát $99 a vydán bude někdy na přelomu července a srpna, tedy v horizontu několika týdnů. Karta cílí na uživatele hledající multimediální výbavu současného high-endu v nejnižších cenových relacích (umí plně hardwarové přehrávání h.265 / HEVC Main10 s HDR pro 4k UHD video, VP9 pro YouTube a MJPEG a MPEG4 pro Skype), případně kartu s nízkou spotřebou pro méně náročné hry.
V nové prezentaci AMD se objevil i Radeon RX 470; v jeho případě se ale podoba chladiče nezměnila. Nemění se ani specifikace karty, půjde o jádro Polaris 10 s aktivními 32 výpočetními bloky (2048 stream-procesorů a 128 texturovacích jednotek). 256bit sběrnice připojí 4 GB pamětí GDDR5. Ani v tomto případě nechybí podpora nových multimediálních standardů a výstupů podporujících 4k rozlišení (HDMI 2.0b a DisplayPort 1.4).