Radeony HD 6850 a 6870 na fotografiích
V obou případech to od pohledu vypadá na referenční karty, ale samozřejmě za pravost neručíme my, ale dvě různá čínská fóra.
HD 6850 si dle všeho vystačí s "rozháněním" vzduchu po vnitřku skříně s chladičem konstrukce typu HD 5750, který byl později ve druhé referenční verzi použit i pro HD 5770. Samozřejmě zde jde o trochu masivnější provedení, zpod krytu jsou vidět masivní heatpipe a z nich logicky plyne daleko větší prostor zabraný žebrováním.
Napájení je "zákeřně" schováno pod krytem, takže jestli je zde jeden, nebo dva 6pin konektory (velmi pravděpodobně však jeden), to vám dnes nepovíme. Mezi výstupy je zde dvojice DVI a po jednom HDMI A DisplayPortu.
Pavlačové drby z TechConnectu hovoří o taktech 775 MHz v případě GPU s 800 stream procesory a 4,0 GHz u 128bitových GDDR5 pamětí, což jsou poněkud jiná čísla než posledně.
Vyšší HD 6870 již potřebuje "tunelovou" konstrukci chladiče, jenž teplo odvádí z velké části ven ze skříně. Mezi výstupy je hned pět konektorů, od pohledu jeden univerzální DVI-I (lze z něj vyvést i VGA signál), druhý ryze digitální DVI-D a pak dva miniDisplayPorty (verze 1.2) a jeden HDMI (verze 1.4).
HD 6870 tak nabídne celkem 5 výstupů na monitor, což nám přijde snad už trochu předimenzované a zbytečně kartu prodražující, ale což, je to volba AMD. HDMI 1.4 se bude hodit i na Blu-ray 3D, jinak obě karty zvládají 3D obraz přes více monitorů, ostatní je otázkou podpory v ovladačích a hrách/softwaru.
Paměti má mít karta "jen" 1 GB, a to pochopitelně GDDR5, zde v 256bitovém provedení.