RECENZE: MSI VIGOR GK71 SONIC - interesantní mechanika
Kapitoly článků
Jak jste si jistě všimli ve specifikacích, klávesnice je celkem těžká což ale rozhodně není vadou. Stabilita při používání je velmi důležitá. Může za to hliníkový plát po celé délce klavíru, který jej zpěvňuje.
Layout je standardní, někomu by možná mohl vadit menší enter, klávesa nad ním se často vypouští právě na úkor většího Entru. A kdo hledá češtinu, ten ji u testovaného kusu nenajde, k testu jsme dostali US verzi, přičemž v prodeji budou i České/Slovenské verze.
Příjemným a zdaleka ne běžným bonusem je podložka pod zápěstí, jejíž materiál připomíná koženku. Na omak je příjemný, zápěstí se při používání nepotí a jediné co mi zde chybí je možnost aretace do klávesnice.
Na druhou stranu, jak podložka tak i klávesnice jsou vybaveny velkými gumovými pásy, které zabraňují posouvání jak jednoho či druhého po stole a drží dobře i na skle. Skvělým nápadem je vybrání pro kabeláž sluchátek a dalšího kabelbugru.
Stejnou vychytávku na kabeláž má i klávesnice. Součástí spodní strany jsou i pogumované nožky, které sedí na hřídelce a jsou "gumové" jak při zavřené poloze, tak i otevřené. Tedy další drobnost starající se o pevné umístění na stole.
Co do stability je na tom Vigor více než dobře, žádné vrzání, pohupování či snad prohýbání.
U detailů kolem numerické klávesnice si všimněte dvou zásadních věcí. Tou první je tlačítko s MSI dráčkem hned vedle Controlu, které ve spojitosti s dalšími klávesami dovoluje ovládat RBG. Tou druhou pak jsou multimediální tlačítka a ovladač hlasitosti na pravé horní straně. Rozhodně vítám.
Pohled z jiného úhlu ukazuje, že ovládání hlasitosti je "rapaté" a mírně vystouplé což usnadňuje jeho používání. I tlačítka tam, zpět a play/stop jsou dostatečně pozvednutá. Dobře je také vidět hliníkový plát.
Ten je vidět ještě lépe při pohledu z pravé nebo levé strany na bok klávesnice. Byť jsem tlouštku hliníku neměřil, odhadují cca 1,5mm (změřím, doplním). Z fotografií je i dobře patrný i sklon s otevřenými a zavřenými nožkami.
Pohled na mezerník uzavírá čumendu ze základních úhlů. Jak sami vidíte na fotkách, kvalita zpracování je solidní, žádné otřepy, ostré hrany, vše pěkné lícuje. Uživatele běžných klávesnic může trošku děsit jakási otevřenost mechanických klávesnic není to ale nic na co se nedá zvyknout.
Samotnou klávesnici jsem nepodrobil rozborce, vyndal jsem pouze pár kláves abych mohl vyfotit switche. Pokud byste si to vyloženě přáli, mohu se na to vrhnout a do článku doplnit avšak myslím, že zrovna u klávesnic to není natolik nutné.
Další fotografie se věnují vyloupaným klávesám a skýtají pohled na samotné switche. Zde také vidíte kleštičky v akci.
Samotné klávesy jsou ze dvou částí. Plexisklo pro pořádnou RGB parádu na spodní straně, a plastová krytka s prosvítajícím písmenem abyste viděli co mačkáte. Tedy pokud to potřebujete. Většina z nás stejně píše zpaměti.
Dodávaný kabel o dílce 1,8 metru je obalen, vybaven stíněním a je dostatečně pevný. Bonusem je zpevnění u USB konektoru, které by mělo zajistit trvanlivost. Konektor možná mohl být zlacený, ale otázkou je, umíme změřit rozdíl v rámci samodomo podmínek? Nemyslím si.
Layout tedy za mne v pořádku, žádné kravinky co Vás akorát matou a podobně, žádné přebytečné tuny plastu nebo kovu na okrajích. Design je také líbivý, přeci je u klávesnice se zase tak zablbnout nedá. Jednoznačné vítám příkladnou stabilitu a multimediální tlačítka. Mimochodem zapomněl jsem zmínit, že ovladač hlasitosti při zmáčknutí funguje jako mute.
Pojďmě se plynule přesunout k dojmům z používání a také k RGB parádě.