Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Red Hat slaví: má za sebou už 1 milión bugů :-)

Red Hat Brno
Bugzilla je úžasná věc. Od jejího uvolnění Mozillou pod GPL licencí v roce 1998 ji využívá i Red Hat pro své linuxové distribuce. A to velmi výrazně...

Věřte tomu, nebo ne, ale od 26. dubna 1998, kdy Mozilla uvolnila projekt Bugzilla pod GPL licencí, uběhlo jen pár měsíců do okamžiku, kdy byl v bugzille Red Hatu reportován první skutečný bug. Bug #2 se týkal chybných odkazů v index.html a byl do bugzilly zadán 2. listopadu 1998. Bug #1 je veřejně nepřístupný, na něm se pouze otestovala funkčnost bugzilly.

Anežka: Red Hat 6

Každopádně dnes jsme o téměř 15 let dále a Red Hatí bugzilla registruje již milióntý bug. Zadal jej včera Anton Arapov a jde v podstatě o návrh mechanismu, kdy všechny kernel ooopsy (vč. tainted) by měly být reportovány na oops.kernel.org a všechny ne-tainted pak automaticky do Red Hatí bugzilly. Mělo by být vytvořeno GUI, které dá uživateli možnost volby.

RHEL5: Xen

Milión záznamů v bugzille samozřejmě neznamená milión objevených chyb, však i tento výroční je návrhem na vylepšení. Spousta záznamů do bugzilly navíc putuje pomocí automatických či poloautomatických nástrojů. Ale jeden se neubrání intelektuálně chabému rejpnutí: ten Red Hat musí bejt ale zabugovanej :-)…

Každopádně: všechno nejlepší, Red Hate!

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Red Hat slaví: má za sebou už 1 milión bugů :-)

Pondělí, 26 Srpen 2013 - 10:09 | Philip Fry | Do Red Hatí bugzilly se hlásí i bugy Fedory. Ta...
Pátek, 23 Srpen 2013 - 15:03 | HKMaly | (PS: A tim nemyslim resolved-wontfix, resolved-...
Pátek, 23 Srpen 2013 - 15:02 | HKMaly | Osobne myslim, ze za oslavu by spis stalo milion...

Zobrazit diskusi