Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Red Hat

Red Hat Brno
Dalo by se říci, že spolupráce Microsoftu s linuxovými firmami má již letitou tradici, která se navíc nadále prohlubuje.
Red Hat Brno
Svého času nadějný souborvý systém Btrfs, zvažovfaný nástupce Ext4, setrval v experimentálním pojetí v RHEL delší dobu. Nyní se toto mění.
Svět se změnil už dávno, počátky spolupráce Microsotu s Red Hatem (ale i Suse) sahají hluboko do Ballmerovy éry a dnešní oznámení je o prohloubení této spolupráce s největší linuxovou společností.
Čím je PulseAudio pro zvuk na Linuxu, chce býti Pinos pro video. Další mezivrstva, která zajistí propojení a další operace nad video daty, vzniká pod křídly Red Hatu.
Na Red Hat Summitu v Bostonu ohlásila AMD novou vývojářskou platformu, stavějící kolem jejího 64ibtového ARM Opteronu A1100 se čtyřmi CPU jádry.
Red Hat Brno
Dva velikáni IT světa formují novou alianci, která posune Linux dále, blíže enterprisovému světu a potřebám nadcházejících let na mobilních zařízeních pro velké firmy.
První velké vydání poté, co Red Hat zaměstnal vývojáře CentOSu, je zde. Sedmička je samozřejmě odvozena od placené distribuce RHEL 7,s níž sdílí 99% kódu.
 
Rhel 7 Boxshot
Hromadě novinek vévodí ukončení podpory 32bit x86 platformy. RHEL7 je nově jen 64bitový, navíc mění i výchozí souborový systém. Je to revoluce?
Stalo se tak přímo na Red Hat Summitu 2014, kde AMD ukázala chystané Steamroller / GCN APU na Fedora Linuxu.
čtyři tučňáci - linux logo
Největší hráč na enterprise Linuxovém trhu a „jeho pijavice*“ CentOS spojují své síly. CentOS tak doplní RHEL a Fedoru jako třetí díl skládačky v procesu vývoje tohoto open-source systému.
GeForce Linux logo
Zdá se, že Nvidia se, co se týče Linuxu, opravdu chytá za nos. Ve spolupráci s Red Hatem totiž nyní připravuje nové API pro GPU...
Red Hat Brno
Bugzilla je úžasná věc. Od jejího uvolnění Mozillou pod GPL licencí v roce 1998 ji využívá i Red Hat pro své linuxové distribuce. A to velmi výrazně...
Anička 022
Někdy se ti, které milujete, najednou obrátí proti vám. Většinou jsou donuceni okolnostmi, nemají jinou možnost. Lze vůbec plnohodnotně nahradit vám blízké něčím jiným?
Anička 003
Čas od času hraji takovou malou bojovou hru. Říkám jí „hledání instalačního balíčku“. Mageia nemá tu výhodu velké komunity a hromady financí na vývoj a údržbu jako třeba Ubuntu a Fedora, takže se...
Anička 001
Dnes je všechno snadnější, stačí koupit tablet nebo smartphone a už vlastně Linux používáte. Ale v 90. letech to chtělo nemalou oběť. Bylo potřeba obětovat určitou část z FAT32 partišny a na ní...