Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Samsung také používá různá úložiště v Galaxy S8 / S8 Plus

Huawei si střihl poměrně slušnou ostudu používáním nejen UFS, ale také pomalých eMMC čipů ve smartphonech P10. Samsung také používá různé varianty, eMMC však ne.

Je samozřejmě logické, že pokud nabízíte v obrovském množství prodávaných kusů kapacity úložišť od 32 po 256 GB, budou různé modely obsahovat různé NAND flash čipy s různou verzí rozhraní.

Aktuálně existující zjištěné konfigurace v případě smartphonů Smasung Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus shrnuje tabulka. Ve stručnosti lze říci, že vlajkové lodi Samsungu používají jak nejmodernější NAND flash úložiště typu UFS 2.1, tak předchozí generaci UFS 2.0. Naštěstí ale rozdíl ve výkonu není tak velký jako u Huawei s jejími eMMC čipy. Zatímco UFS 2.1 umí v S8 rychlosti ~1,45 GB/s, UFS 2.0 sice pouze ~725 MB/s, ale i tak jde o rychlost velice dobrou.

Pokud byste se chystali koupit Galaxy S8 či Plusový model, můžete ale na našem trhu zůstat relativně v klidu. Dle dosavadních zjištění nesou UFS 2.0 úložiště jen některé modely s ARM SoC Qualcomm Snapdragon 835, tedy americké modely. Náš trh by měl obsahovat uvedené smartphony ve variantě s SoC Samsung Exynos a ty mají být vždy vybaveny UFS 2.1 úložištěm.

Za nic z toho ale samozřejmě nedám ruku do ohně, jde o neoficiální informace.

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek (Google+)

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Samsung také používá různá úložiště v Galaxy S8 / S8 Plus

Čtvrtek, 11 Květen 2017 - 11:45 | Pan_Filuta | Nechápu k čemu jsou informace o propustnosti...
Středa, 10 Květen 2017 - 16:40 | Redmarx | Dik za zpravu, tohle jsem se jeste nedoslechl. A...
Středa, 10 Květen 2017 - 14:29 | J B | Kdyby aspon takto aktualni clanek obsahoval info...
Středa, 10 Květen 2017 - 14:18 | Jakub Hustín | Twl, všude ta zpráva byla už před týdnem. Tyhle...

Zobrazit diskusi