Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Nebaví vás už iPhone X? Samsung vám ho vymění za Galaxy S9

Pokud jste si koupili Apple iPhone X a po ohlášení Galaxy S9 od Samsungu vám došlo, že to byla životní chyba, nezoufejte. Samsung vám dá slevu ve výši hodnoty Galaxy S9…

Akce společnosti Samsung mohou působit trochu nezvykle. Holt jiný kraj, jiný mrav. Velmi pestré jsou ale i názory na celou nabídku, takže její výhodnost dost možná závisí na konkrétním telefonu, který máte po ruce. Princip je jednoduchý. Na stránkách Samsungu si jednoduchým výměrem a dotazníkem ověříte orientační cenu, kterou vám Samsung za vaše staré zařízení dá jako slevu, pomocí formuláře předobjednáte a získáte slevu i novinku se sedmidenním předstihem oproti standardnímu prodeji.

Kupříkladu za vrácený Samsung Galaxy S8+ dostanete slevu 10 000 Kč + bonus 2500 Kč, tedy celkem 12 500 Kč slevu. Víc ale můžete dostat za konkurenční iPhone. V případě 64GB iPhone X to dělá až 22 500 Kč, v případě 256GB iPhone X až 25 500 Kč, což kompletně pokryje náklady na předobjednávku Galaxy S9.

Formulář Samsungu umožňuje nacenit telefon více než třiceti značek, ovšem ve výběru konkrétních modelů už muzejní kousky nenajdete. Déle nefungující značky, jako kupříkladu Siemens, rovněž ne. Výběr ale obsahuje možnost „ostatní“, která nabízí možnost Samsung kontaktovat, takže vám možná společnost ocení i nějakou tu exotiku. I přesto, že v takovém případě patrně bude sleva dosahovat symbolické koruny, byste neměli přijít o bonus 2500 Kč.

Ocenění je hodně různé. Z diskusí uživatelů vyplývá, že v některých případech sleva dosahuje téměř bazarové hodnoty daného telefonu, takže může být výhodnější její využití než prodej dalšímu člověku, kterému použitý telefon po týdnu odejde a vám přinese komplikace. Na druhou stranu u některých levnějších zařízení dosahuje sleva třeba jen poloviny či třetiny aktuální bazarové hodnoty, takže může být výhodnější telefon prodat než přetavit ve slevu.

Zdroje: 

Diskuse ke článku Nebaví vás už iPhone X? Samsung vám ho vymění za Galaxy S9

Pátek, 9 Březen 2018 - 09:48 | RedMaX | Chapu to dobre, ze ucel tveho komentare byl byt...
Pátek, 9 Březen 2018 - 09:36 | Hrdina | Jaký to je, být až druhej? ;)
Pátek, 9 Březen 2018 - 09:10 | RedMaX | Tu novou nebo tu starou? Protoze s blaznem, ktery...
Pátek, 9 Březen 2018 - 09:03 | Hrdina | A kolik dostanu za Nokii 3310? :p

Zobrazit diskusi